Увага!

Сервіс "Читання Святого письма" є у стані розробки
та працює у режимі обмеженої функціональності.


[DEBUG:][GEN1.24-2.3;PRV2.1-22]

Буття

1.24-2.3

 1  24. Тоді сказав Бог: "Нехай земля виведе з себе живі створіння за їхнім родом: скотину, плазунів і диких звірів за їхнім родом." І сталося так. 25. І сотворив Бог диких звірів за їхнім родом, скотину за родом її, і всіх земних плазунів за їхнім родом. І побачив Бог, що воно добре. 26. Тож сказав Бог: "Сотворімо людину на наш образ і на нашу подобу, і нехай вона панує над рибою морською, над птаством небесним, над скотиною, над усіма дикими звірями й над усіма плазунами, що повзають на землі." 27. І сотворив Бог людину на свій образ; на Божий образ сотворив її; чоловіком і жінкою сотворив їх. 28. І благословив їх Бог і сказав їм: "Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю та підпорядковуйте її собі; пануйте над рибою морською, над птаством небесним і над усяким звірем, що рухається по землі." 29. По тому сказав Бог: "Ось я даю вам усяку траву, що розсіває насіння по всій землі, та всяке дерево, що приносить плоди з насінням: вони будуть вам на поживу. 30. Всякому ж дикому звіреві, всякому небесному птаству, всьому, що повзає по землі й має в собі живу душу, я даю на поживу всяку зелень трав." І так сталося. 31. І побачив Бог усе, що створив: і воно було дуже добре. І був вечір і був ранок - день шостий. 32. 

 2  1. Так закінчено небо й землю з усіма її оздобами. 2. Бог закінчив сьомого дня своє діло, що його творив був, і спочив сьомого дня від усього свого діла, що творив був. 3. І благословив Бог сьомий день і освятив його; того бо дня спочив Бог від усього свого діла, що творячи зробив був.

Приповідки

2.1-22

1. Мій сину! коли ти мої слова приймеш і мої заповіді заховаєш у себе, 2. вухом твоїм уважаючи на мудрість, схиляючи до правди твоє серце, 3. о так, коли ти розум зватимеш до себе, з закликом звернешся до розсудку, 4. коли шукатимеш його, як срібла, коли розшукуватимеш його, як схований скарб, 5. тоді ти збагнеш острах Господній, тоді знайдеш пізнання Бога. 6. Господь бо дає мудрість, і з його уст виходить знання й розсудливість. 7. Він для праведних зберігає допомогу; він щит для тих, що ходять чесно. 8. Він стежки правоти пильнує, він береже дорогу своїх вірних. 9. Тоді ти зрозумієш правду й справедливість, прямодушність і всяку путь добру, 10. бо мудрість увійде в твоє серце, знання буде відрадою душі твоєї. 11. Обачність буде сторожити над тобою, і розум тебе берегтиме, 12. щоб від путі лихої тебе врятувати, від чоловіка з розбещеним язиком, 13. від тих, що праві стежки покидають, щоб темними дорогами ходити; 14. від тих, що раді зло чинити й що кохаються в розбещеності зіпсуття, 15. яких стежки криві, і які дорогами своїми крутять; 16. та щоб урятувати тебе від чужої жінки, від незнаної з облесними словами, 17. що друга своїх молодощів занехаяла, і що Божий союз забула, 18. бо її дім доводить до смерти, її стежки до Тіней. 19. Ніхто з тих, що до неї йде, більш це повернеться, ані не досягне стежки життя. 20. Тож ходитимеш дорогою добрих, держатимешся стежок людей справедливих, 21. бо праведні заселять землю і бездоганні будуть на ній жити; 22. лукаві ж будуть стерті з землі, невірні будуть викорінені з неї.