Увага!

Сервіс "Читання Святого письма" є у стані розробки
та працює у режимі обмеженої функціональності.


[DEBUG:][GEN46.1-7;PRV23.15-24.5]

Буття

46.1-7

1. Вирушив Ізраїль зо всім, що було в нього, і, прийшовши у Версавію, приніс жертви Богові свого батька Ісаака. 2. А вночі Бог у видиві сказав до Ізраїля: "Якове, Якове!" Він же озвався: "Я тут!" 3. І сказав: "Я - Бог, Бог батька твого. Не бійся зійти в Єгипет, бо там я виведу з тебе великий народ. 4. Я сам перейду з тобою в Єгипет, я й виведу тебе напевне назад, а Йосиф рукою своєю закриє тобі очі." 5. І вирушив Яків з Версавії, а сини Ізраїля повезли Якова, свого батька, і всіх дітей та жінок на возах, які послав був фараон, щоб його взяти. 6. Забрали вони з собою і худобу і своє майно, що його були надбали в Ханаан-краю, і прибули в Єгипет - Яків, а з ним усі його домочадці. 7. Синів своїх і синів своїх синів, дочок своїх і дочок своїх синів - усе своє потомство привів він із собою в Єгипет.

Приповідки

23.15-24.5

 23  15. Мій сину! Як серце твоє мудре, то й моє серце теж буде радіти, 16. і моє нутро буде веселитись, коли уста твої казатимуть праві речі. 17. Нехай твоє серце грішникам не заздрить, але будь у Господнім страсі повсякденно, 18. бо будучина існує напевне, і твоя надія не буде марна. 19. Слухай, сину мій, і будь мудрий, справляй серце твоє на путь (праву). 20. Не бувай з тими, що впиваються вином, ані між тими, що обжираються м'ясом, 21. бо п'яниці й ненажери зубожіють, а довге спання їх вбирає у лахи. 22. Слухай батька, що породив тебе; не зневажай матері, коли вона старенька. 23. Придбай правду й не продавай її, - мудрість, навчання й розум. 24. Праведного батько веселитиметься вельми, і хто мудрого породив, буде ним радіти. 25. Нехай радіють батько твій і мати; нехай веселиться та, що тебе породила. 26. Дай мені, сину, твоє серце, і твої очі нехай доріг моїх пильнують, 27. бо блудниця - то глибока яма, вузька криниця - чужинка. 28. Неначе харцизяка, вона засідає і між людьми зрадників множить. 29. У кого: “Ой” - у кого: “Ой, леле”? У кого сварка, у кого скарги? У кого рани без причини? У кого очі червоні? 30. У тих, що при вині засиджуються довго; у тих, що ходять смакувати вино пахуче. 31. Не приглядайся до вина, яке воно червоне, як гарно світиться у кубку, як лагідненько ллється. 32. Потім воно вкусить, як гадина, утне, немов зміюка. 33. Тобі ввижатимуться дивні речі, серце твоє буде дурниці говорити; 34. і будеш немов той, що дрімає серед моря, або як той, що вгорі лежить на щоглі. 35. “Били мене, та мене не боліло, товкли мене, та не знав я нічого. Коли ж я прокинусь? Я буду знов того шукати!” 36. 

 24  1. Злим людям не завидуй, ані бажай їх товариства, 2. бо серце їх міркує про насильство; їхні уста говорять лише лихо. 3. Дім мудрістю будують і розумом його скріплюють; 4. знанням сповнюються комори; всяким дорогим і красним майном. 5. Мудрий чоловік потужний; муж знання збільшує силу,