Увага!

Сервіс "Читання Святого письма" є у стані розробки
та працює у режимі обмеженої функціональності.


[DEBUG:][GEN8.21-9.7;PRV11.19-12.6]

Буття

8.21-9.7

 8  21. Господь почув лагідний запах і сказав сам до себе: "Не проклинатиму вже більше землі через людину, бо помисли людського серця злі вже з молодощів, і не губитиму ніколи всього, що живе, як то я вчинив був. 22. Покіль земля землею, - сівба й жнива, холод і спека, літо й зима, день і ніч не перестануть більше бути." 23. 

 9  1. Бог поблагословив Ноя і його синів та й сказав їм: "Будьте плідні, розмножуйтесь і наповнюйте землю. 2. Страх і ляк супроти вас нехай буде на кожній земній тварині, на кожній піднебесній птиці, на всім, що повзає по землі, й на всіх морських рибах: вам на вжиток дані вони. 3. Все, що рухається й живе, буде вам на їжу: так, як дав я вам усі зелені рослини. 4. Тільки м'яса, що в ньому ще життя, себто кров, не їстимете. 5. Від усякої тварини я вимагатиму вашої крови - життя, поготів від людини, від кожної людини вимагатиму (відповідальности за) життя людини. 6. Хто проливає кров людини, того кров буде пролита людиною; бо на подобу Божу створено людину. 7. Ви ж будьте плідні, розмножуйтесь і розселюйтесь на землі та множтесь на ній."

Приповідки

11.19-12.6

 11  19. Постійна справедливість до життя прямує; хто ж гониться за злом, той гониться за смертю. 20. Огидні для Господа лукаві серцем, та любі йому ті, хто ходять бездоганно. 21. Можна ручитися, що безбожник не уникне кари; потомство ж праведних спасеться. 22. Що у свинячім рилі золота каблучка, те гарна жінка, якій бракує глузду. 23. Бажання праведних - тільки добро, сподівання безбожних - гнів. 24. Той сипле щедро, і йому ще прибуває, а той скупий надміру і убожіє. 25. Душа, що благо діє, разбагатіє; хто зрошує, той теж буде зрошений. 26. Хто хліб ховає, того клястимуть люди; хто ж його продає, на голову тому - благословення. 27. Хто добра шукає, той знаходить ласку; а хто шукає лиха, над тим воно сходить. 28. Хто на багатство покладається, той упаде; а праведні, як листя, будуть зеленіти. 29. Хто держить дім свій у безладді, успадкує вітер; і дурень буде рабом мудрого. 30. Плід праведного - дерево життя, а мудрий здобуває душі. 31. Коли праведник матиме на землі відплату, скільки ж більше -злий та грішник! 32. 

 12  1. Хто любить навчання, той знання любить, хто ж ненавидить картання, той безглуздий. 2. Добрий отримає від Господа, а чоловіка лукавого він осудить. 3. Ніхто не може злобою скріпитись, а корінь праведних не захитається. 4. Цнотлива жінка - вінець для свого чоловіка, а безсоромна - немов гниль у його кістках. 5. Наміри справедливих - правда; каверзи злих - обман. 6. Слова безбожних - засідки криваві, а уста праведних спасуть їх самих.