2014-04-28ІСТОРІЯ

25 років виходу нашої Церкви з підпілля

28 квітня єпархія розпочала святкування 25-річчя виходу нашої Церкви з підпілля. Цього дня відбувся молебен до Серця Ісусового на горі старовинного кладовища Калварія в місті Ужгород.

Саме 28 квітня, на Велику П'ятницю, у далекому 1989 році о. Юрій Федака вперше публічно відслужив Велику вечірню з виносом Плащаниці. Того дня невелика кількість наших вірників взяла участь у свяковій події. Багато людей ховалися поміж могильними плитами кладовища, бо агенти КДБ кожного присутнього фіксували на фотоплівку, і надалі їх могло чекати або ув’язнення, або, щонайменше, штраф за публічне моління Греко-католицької Церкви.

Але безбожна влада протрималась недовго. Христова Церква воскресла. І багато людай, які стояли того дня на Калварії, біля останньої стації Хресної дороги "Ісус умер на хресті", можливо і не думали, що нині відбудеться не підпільна Літургія, без міліції та штрафів.

Святкову Службу Божу очолив митр. прот. Михайло Баник, синкел у справах духовенства, разом з митр. прот. Васильом Хвастою, синкелом у справах мирян, архідеканом Володимиром Ковтиком, деканом міста Ужгород Іваном Тидіром, деканом Ужгород-район Сергієм Слободанюком, деканом Мукачево-район Миколою Синкулинцем, став. прот. Костянтином Сабовом, префектом УжБА, став. прот. Павлом Сабовом (найстаршим діючим священиком Ужгорода, котрому скоро виповниться 86 років), а також 17 священнослужителями.

Співом Службу Божу супроводжував хор семінаристів УжБА.

Серед присутніх було багато молоді, прийшали на Літургію також літні люди, котрі зажили часи підпілля. На їхніх обличчях блищали сльози радості, а в устах лунав спів прослави Господа нашого Ісуса Христа.

Проповідь виголосив архідекан Ужгородського архідияконату став. прот. Володимир Ковтик, в якій подякував вірникам за мужність, молитву і терпіння в часі переслідування.

Після Літургії кожен зміг прикластися до старовинної Плащаниці, котру вперше виставив для вшанування отець Юрій Федака.

Фотографії з події