2014-05-03ПАРАФІЯ

Архієрейська Служба Божа у Свято-Покровському храмі с. Невицьке деканату Ужгород-район

3 травня, у день Преподобного Теодора Трихіни, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав Свято-Покровську парафію села Невицьке деканату Ужгород-район, щоб звершити Святу Літургію та освятити новий катехитичний будинок.

Преосвященного владику зі словами привітання зустріли настоятель Свято-Покровського храму став. прот. Василь Вайдулич, а також молодь парафії. Архієрейську Службу Божу Преосвященному владиці співслужив став. прот. Василь Вайдулич,  митр. прот. Михайло Баник, синкел у правах духовенства, став. прот. Сергій Слободанюк, декан деканату Ужгород-район, а також троє священнослужителів.

У своєму слові Преосвященний владика звернув свою увагу на важливість проповідування та навчання Божого Слова так, як це робили і Апостоли. Побажав, особливо, у травні, який є посвячений у Католицькій Церкві Пресвятій Богородиці, щоб ми постійно возносили наші молитви, не тільки за нашу єпархію і Державу, але і за цілий світ, щоб почав панувати мир і спокій.

Після завершення Літургії всі процесійно вирушили до статуї Пресвятої Богородиці, яка знаходиться на території храму, де всі разом молилися молебень до Богородиці за мир і спокій в нашій державі.

Після молебню відбулося освячення приміщень для катехизації. Наприкінці о. Василь подякував владиці Мілану за очолення великої події для громади, котру сподобив Господь, даючи милість побудувати катехитичний будинок – кузні добра і любові.

Фотографії з події

Довідка

У 1751 році, за пароха Луки Чиприна, згадується дерев’яна церква з трьома дзвонами, котра була освячена владикою Йосифом Годермарським (1707-1716).

1779 році було збудовано новий кам’яний храм. Подібно до інших церков VXIII ст., споруда відрізняється вишуканим профілем вежі й добрими пропорціями.

Іконостас вирізав Мартин Духнович у 1798 р. за священика Петра Боровського. Закінчили іконостас 1807 за священика Івана Бокшая.

З чотирьох дзвонів у вежі храму найдавнішими є два малі, що походять з 1756 року. Великий дзвін відлили 1806 року у Пряшеві.

Після ліквідації Греко-католицької Церкви в кінці 1940-х років місцеві священнослужителі Євген Клин та Олександр Марина були заслані в радянські концтабори.