2014-05-22ПАРАФІЯ

Храмове свято Данилівської церкви

22 травня, на свято перенесення мощей Святителя Миколая, Преосвященний владика Мілан відвідав Свято-Миколаївську парафію села Данилово Хустського деканату.

Зі словами привітання Преосвященного владику зустрів адміністратор парафії протоієрей Віталій Полянський та молодь.

На храмове свято прийшло багато вірників з навколишніх сіл, щоб разом з своїм Пастирем у стінах старовинної церкви воздати хвалу Милосердному Богу, поросити заступництва у Святителя Миколая, а також прикластися до ікони з часткою мощей Святителя.

Архієрейську Службу Божу владиці співслужили восьмеро священнослужителів. У своєму архіпастирському слові владика Мілан закликав вдивлятися у постать святого Миколая, котрий життя своє присвятив Богу, показав себе прикладом смирення і не боявся переслідувань за Христа.

Після Літургії кожен міг прикластися до ікони святого Миколая з часткою його мощей.

Фотографії з події

Довідка

Церква села Данилово – наймолодша серед готичних церков Хустщини. Збудована 14 травня 1779 року.

Композиція форм підкреслює стрімкий злет вежі з дуже високим шпилем.

Споруда двозрубна, тридільна, збудована з дубових колод. Зруб нави з бабинцем має опасання і високий двосхилий дах. Значно менший вівтарний зруб вкрито стрімким дахом. На західному фасаді бабинець продовжений закритим ґанком з аркоподібними прорізами. Такіж віконця має вівтар. Вікна нави – квадратні, заґартовані кованими «готичними» прутами. Над ґанком, вище опасання влаштовано відкриту галерею.

Мотив аркади повторено в формі голосниць під шатром вежі. Всередині дерев’яна ажурна арка відділяє бабинець з плоским перекриттям від нави та вівтаря, перекритих високими коробовими склепіннями.

Біля церкви стоїть струнка дерев’яна каркасна дзвіниця під шатровим верхом. У 1935 р. проведено ремонт вежі церкви.

У 2012 році Преосвященний владика Мілан освятив відновлений дах церкви та дзвіниці.