2014-05-29ПАРАФІЯ

Храмове свято у Сімерках

На празник Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа, Преосвященний владика Мілан, з нагоди храмового свята та десяти річчя освячення храму, відвідав Свято-Вознесенську парафію.

Владику Мілана у дверях храму зустрів адміністратор парафії ієрей Микола Дербак, а молодь піднесла запашний каравай. Багато вірників з району прийшли помолитися з своїм архієреєм у цей величний празник. Велично у Свято-Вознесенському храмі звучав прокімен свята: «Вознесися на небеса Боже і по всей землі слава Твоя»

Святкову Архієрейську Службу Божу владиці співслужили шестеро священнослужителів. Також цього дня у нашій єпархії є жаль з приводу смерті отця Олександра ЛЕГЕЗИ, котрий на 89-му році свого життя та 57-му році священства у цей величний празник вознісся разом з Господом на вічну нагороду. У Літургії владика у молитовний спосіб згадав отця Олександра, а також молився за Божу милість і здоров’я  всіх вірників нашої єпархії .

У сому архіпастирському слові владика подякував всім вірникам, котрі у час підпілля нашої єпархії, зберегли віру Католицькій Церкві. Також владика запросив у цей рік, коли наша єпархія святкує 25 років виходу з підпілля, молитися за ті парафії де і досі нам не дозволяють молитися у наших храмах.

На кінці Служби Божої усі урочисто, за старою традицією, обійшли храм з читанням 4-х євангелій.

 

Довідка

 

У 1751 році в селі була дерев’яна  церква Святителя Миколая. У 1820 році збудували типову муровану церкву, котру за часів переслідування було передано в користування Московського патріархату. У селі Сімерки народився єпископ Костянтин (Сабов) (1926-1982)-подвижник нашої Церкви у часи підпілля. Відроджена громада зареєстрована 1991 р. 24 жовтня 1999 р. Преосвященний владика Йоанн Семедій освятив хрест та камінь під будівнитво нового храму.

7-го серпня 2004 року Преосвященний владика Мілан освятив новий Свято-Вознесенський храм .

Тож зараз у с. Сімерки стоять два греко-котолицькі храми. Старший відібрали, а у новому звучить многолітствіє Святійшому Аріхієрею Папі Риському.