2014-06-08ВІДПУСТ

Відбувся єпархіальний відпуст у Свято-Миколаївському василіанському чоловічому монастирі

8-го червня у с. Малий Березний Великоберезнянського деканату на свято Зіслання Святого Духа відбувся єпархіальний відпуст у Свято-Миколаївському чоловічому монастирі чину Святого Василія Великого.

Перед початком Святкової Літургії у супроводі Мукачівського військового духового оркестру було винесено для вшанування Чудотворну ікону Мукачівської Богородиці.

Преосвященного владику Мілана зустрів протоігумен Павло (Райчинець), а молодь монастирського храму привітала владику віршованими словами. Декілька тисяч наших вірників прийшли на це урочисте свято з різних куточків нашої єпархії, також були присутні паломники з різних регіонів України.

Архієрейську Службу Божу владиці співслужили протоігумен Павло (Райчинець), став. прот. Василь Данилаш, декан Великоберезнянського деканату, Мирослав Рябінчак, декан Перечинського деканату, ієромонах Веніамин (Довганич) ігумен Мукачівького монастиря,  а також 8 священнослужителів. Багато отців уділяли Святу Тайну Покаяння. У архіпастирському слові владика Мілан звернувся до вірників з настановою християнського життя. Відкритість наших сердець для прийняття Животворящого Духа. Також запросив про молитву разом з Вселенським Архієреєм папою Франциском про мир на Святій Землі (Близькому Сході).

Наприкінці Літургії перед Чудотворною іконою коліноприклонною молитвою Блаженного Теодора, якою посвятив Мукачівську єпархію покровительству Пречистої Діви Марії, владика Мілан молився за «…невіруючих, тих які пропадають у тіні смерті…, щоб і для них настав день Правди, щоб разом з ними співали ми Збавителю світу: «Слава во вишніх Богу, і на землі мир, во человіціх благоволеніє».

Фотографії з події

Довідка

Ікона Мукачівської Богородиці, подарована папою Пієм ХІ Мукачівській Греко-католицькій єпархії 1926 року, урочисто перенесена на Чернечу гору 27 червня 1926 р.
Докладніше про ікону