2014-07-13ЮВІЛЕЙ

Громада села Квасово святкувала 120-річчя свого храму

13-го липня у 5-ту Неділю після Зішестя Святого Духа, Преосвященний владика Мілан відвідав Свято-Покровську парафію с. Квасово Берегівського деканату.

Владика Мілан приїхав до Квасова, щоб разом зі своїми вірниками відзначити 120-річчя храму Покрова Пресвятої Богородиці та 25-ту річницю виходу з підпілля нашої Церкви, котру цього дня святкувала громада. Владику у центрі села зустрічав адміністратор парафії о. Роман Лозюк та молодь парафії. Перед початком Літургії було освячено колодязь із джерельною водою. Віднині тут кожен зможе у спекотній час втамувати спрагу та пригадати собі слова Спасителя, якими Він звернувся до самарянки: «Кожен, хто воду цю п’є, буде прагнути знову. А хто питиме воду, що Я йому дам, прагнути не буде повіки, бо вода, що Я йому дам, стане в нім джерелом тієї води, що тече в життя вічне» (Ів. 4. 13-14).

Архієрейську Службу Божу владиці співслужив декан Берегівського деканату став. прот Михайло Шелемба та 11 священиків. У своєму архіпастирському слові владика пригадав подію, коли у цьому храмі свою приміційну (першу) Літургію відслужив мученик за віру Христову Петро Павло Орос. Також владика подякував всім, котрі у часи підпілля зберігали свою вірність Католицькій Церкві.

Після закінчення Служби Божої було освячено пам’ятник священномученику Петру Павлу Оросу. Також відбулася панахида за наших архієреїв та ісповідників віри, котрі зазнали від гонителів Церкви мук і страждань, та за загиблих воїнів, котрі загинули на Сході України.

Історична довідка

У 1775 р. йдеться про дерев’яну церкву збудовану 1770 року. Теперішній мурований храм з вежею заввишки 40 м збудований майстрами в 1894-1895 рр. за активного сприяння Преосвященного владики Юлія Фірцака.

Фотографії з події