2014-08-25МОЛИТВА

В знак солідарності з Україною Конференція Єпископів Словаччини оголосила тиждень молитов за мир в Україні

Правлячий архієрей Кошицької єпархії та Правлячий архієрей Мукачівської єпархії спільно молилися за мир в Україні

На запрошення Преосвященного владики Мілана (Хаутура), єпарха Кошицького, Преосвященний владика Мілан відвідав с. Хоньковці, що на Словаччині, де спільно молилися за мир в Україні.

В знак солідарності з Україною Конференція Єпископів Словаччини оголосила тиждень молитов за мир в Україні. На завершення цього тижня, у день пам'яті Блаженного священномученика Метода (Тирчки), Преосвященний владика Мілан (Хаутур), єпарх Кошицький, запросив нашого владику Мілана до с. Хоньковці Собранецького деканату Кошицької єпархії, щоб разом відслужити Архієрейську Службу Божу у Благовіщенському храмі за мир в Україні. Після Літургії владика Мілан подякував Правлячому архієрею та всім за спільну молитву, яка зараз дуже потрібна для нашої Держави. На Богослужінні була присутня також Генеральний консул Словаччини в Ужгороді п. Янка Бурянова.

Після Служби Божої всі присутні разом з головою села Хоньковці, вірниками Благовіщенської парафії та вірниками з сусіднього села Конюш, лісниками місцевого Лісового господарства та директором Ужгородського лісгоспу п. Іваном Костівим піднялися на вершину гори Кремінка (1025 м.), де два роки тому на українсько-словацькому кордоні було освяченно поклонний хрест. Біля хреста владики разом з вірниками молилися молебень до Блаженного священномученика Метода (Трчки), протоігумена Михайлівського за мир в Україні.

Блаженний Метод – засновник монастиря отців редемптористів у м. Михайловці (Словаччина), який належав до 1945 року до Мукачівської єпархії. Наріжний камінь монастиря освятив владика Петро Гебей, а монастирський храм, який зараз має статус базиліки, освятив владика Олександр Стойка.

Священномученик Метод проводив велику євангелізаційну роботу через проповідування і науки Євангелія на теренах Мукачівської Єпархії, зокрема в Хусті, Ракошині тощо.

Після спільної молитви місцеві вірники радо пригостили всіх смачною їжею на лісовій галявині.

Фотографії з події