2014-08-31УСПІНННЯ

Владика Ніл відвідав вірників села Концово

Останнього дня літа, у 12 неділю після Зішестя Святого Духа, Преосвященний владика Ніл з архіпастирським візитом відвідав Свято-Успенську парафію с. Концово деканату Ужгород-район.
Цього дня парафіяни святкувала храмовий празник Успіння Пресвятої Богородиці.

Преосвященного владику Ніла зустрів адміністратор парафії о. Михайло Пазуханич, а молодь віршованими словами привітала владику та за старою традицією піднесла запашний каравай.

На празник прийшли процесійно також вірники із сусідніх парафій. Архієрейську Службу Божу владиці співслужили троє священиків, також в часі Літургії уділяли Тайну покаяння.

У своєму архіпастирському слові владика Ніл згадав про тяжку долю Свято-Успенського храму, який за часів радянської влади був складом хімдобрив для сільського господарства: «Скільки багато часу, зусиль і терпіння потрібно для відбудови храму. А тепер задаймо собі запитання, скільки потрібно часу, молитов, старання для привернення душі до Бога?», - сказав владика. Також владика наголосив на важливості доброго виховання батьками своїх дітей у християнському дусі.

В часі Літургії молилися про всіх, хто страждає зараз на Сході України та за наших військових. Після Служби Божої молилися за дітей, котрі розпочинають новий навчальний рік, та зробили обхід храму з читаннями Євангелій.

Фотографії з події

Довідка

1906 рік є роком освячення вже повністю закінченої та прикрашеної церкви, бо в 1888 р. у пресі повідомлялося про спорудження церкви в Концові та її освячення 2 вересня. Боковий фасад мурованої базилічної церкви був пошкоджений під час Другої світової війни. Церкву зняли з реєстрації діючих храмів у 1953 р. і перетворили на склад. Барокову вежу зруйнували в кінці 1970-х років.

6 серпня 1995 р. біля зруйнованої церкви о. Олександр Легеза провів першу, після більш ніж 40-річної перерви, Службу Божу.