2014-09-11СДМ2016

В Ужгороді вшановували хрест та ікону Світового Дня Молоді

11 вересня на свято Усікновення  голови чесного і славного пророка Предтечі Івана до кафедрального собору прибув молодіжний  хрест та ікона Світового Дня Молоді, який відбудеться у Кракові 2016 року. Символи світових днів молоді – хрест (у 1984 р.) та ікону Пресвятої Богородиці "Salus Populi Romani" (у 2003 р.) подарував молоді святий Іван Павло ІІ.

Вранці зустрічали символи Дня Молоді вірники собору, які мали змогу прикластися до хреста та ікони Богородиці. На протязі всього дня до собору приходила молодь  старші люди, щоб помолитися кожен за себе, батьки за дітей,  діти за батьків.

По обіді, о 16-й годині через  центр та інші вулиці м. Ужгорода, вирушила процесійна хода з хрестом та іконою. Тут і сталося чудо. Через велику майже безперестанну зливу, яка тривала у місті близько двох днів, здавалося, що хода буде важкою і можливо через дождьову воду символи зазнають малих пошкоджень. Перед самим початком ходи падав сильний дощ. Але несподівано для всіх негода затихла, а через короткий час, через затягнуті хмари виглянуло сонце. Відразу на думку спадає подія, яка сталася 2001-го р. у Львові. Багато, хто пам’ятає. На зустрічі молоді з Папою Іваном Павлом ІІ на львівському іподромі, падав великий дощ. Тоді Іван Павло ІІ заспівав пісню: «Не лий дощу, не лий, бо нам тебе тут не треба…» і на той час вийшло сонце. Так і тепер споглядаючи з неба святий Іван Павло ІІ можливо і тепер заступився за молодь з ужгородщини та інших районів, які прийшли вшанувати символи та долучитися до багатоміліардної спільноти вірних Католицької Церкви. Під час  ходи підходило багато людей, котрі молитовно ішли вулицями міста.

Хрест та ікону Пресвятої Богородиці принесли до монастирського храму отців редемптористів, Великомученика Юрія. У дверях храму зустрічав вірників та символи світових днів молоді ігумен преподобний отець Юрій (Рак), ЧМІ. Після привітання, відбулась кульмінація процесійної ходи – святкова Служба Божа, яку очолив Високопреподобний архім. Петро Павло (Береш) та разом з ним служили 6 священнослужителів. Багато отців уділяли Тайну Покаяння. У своєму слові о. Петро Павло розповів про значення хреста та його сенс у нашому житті.  В часі Літургії молилися також за мир в Україні та всіх хто страждає від рук терористів на Сході України.