2014-10-26ПАМ'ЯТАЄМО

Слідами блаженного Теодора: Архієрейська Служба в Іванівцях та пам'ятна дошка в Лохові

26 жовтня на празник Христа-Царя, котрий святкує Католицька Церква, Преосвященний владика Мілан, з архипастирським візітом відвідав Свято-Димитріївську парафію с. Іванівці.

У цей день в особливий спосіб Мукачівська єпархія згадує замах на життя владики, ісповідника віри блаженного Теодора Ромжі, котрого безбожна влада намагалася вбити у с. Іванівці Мукачівського району.

Преосвященного владику Мілана зустрів адміністратор парафії Олександр Петах. Архієрейську Службу Божу владиці співслужили 12 священнослужителів.

У своєму архіпастирському слові владика Мілан говорив про царство земних царів, котре закінчується смертю, та Царство Христа, котре через смерть і воскресіння стає тріумфом Царства Божого, до якого всі ми покликані: «Коли розіп’яли Спасителя нашого Ісуса Христа, кожен думав, що наступив кінець. Але кінець став великим початком, котрий діє до сьогодні. Коли вбивали владику Теодора, думали, що це кінець, але мучеництво Теодора стало відродженням нашої Єпархії».

В часі Літургії владика ділив ієрейські свячення диякону Олександру Сараю та дияконські свячення піддияконам Михаїлу Думніцькому та Сергію Фірцаку. (Фотографії зі Служби)

Також у сусідньому с. Лохово владика освятив пам’ятну дошку на фасаді Свято-Покровського храму, де блаженний Теодор відслужив останню земну Літургію. (Фотографії з події)