2015-01-19ДІАЛОГ

Розпочався Тиждень молитов за єдність християн

«Сказав Ісус: Дай мені напитись», – ці Ісусові слова з євангельської розповіді про зустріч Спасителя із жінкою-самарянкою стали темою цьогорічного тижня молитов за єдність християн. Згідно із вже понад сторічною традицією, християни різних конфесій щороку, від 18 до 25 січня, звершують особливу молитву за відновлення єдності між послідовниками Христа, беручи участь в екуменічних богослуженнях, конференціях, концертах та інших заходах.

Починаючи від 1975 року, тему та тексти, призначені для роздумів, приготовляють християни якоїсь країни, а пізніше їх затверджують спеціальна Комісія Всесвітньої Ради Церков та Папська Рада сприяння єдності християн. Цьогорічні матеріали були приготовані в Бразилії.

Робоча група, призначена Національною Радою Християнських Церков Бразилії, пропонує поглянути на розповідь святого апостола Івана про зустріч Ісуса та самарянки, про яку йдеться у 4 главі його Євангелії, як на образ любові, що долає будь-які поділи, спричинені конфесійними, етнічними чи культурними факторами. Крім того, вона є свідченням Божого милосердя, яке здатне перемінити у ревну ученицю та місіонерку жінку, яка перед тим вела не зовсім порядне життя.

В рамках Тижня молитов за єдність християн в багатьох місцевостях існує звичай «обміну проповідниками», тобто, екуменічна зустріч щодня відбувається в храмах різних конфесій, під час яких проповідь виголошують служителі інших деномінацій. У Римі цей молитовний період завершується екуменічною молитвою вечірні, яку Єпископ Риму очолює в папській базиліці святого Павла поза мурами.

Інформація із сайту "Радіо Ватикан"