2015-01-05ПАМ’ЯТЬ

У Греблі зосвятили меморіальну дошку о. Панфілію Яцковичу

4 січня,  у Неділю перед Різдвом, Преосвященний владика Мілан з архіпастирським візитом відвідав Свято-Успенську парафію с. Гребля Іршавського деканату.

Преосвященного владику зустрів адміністратор парафії прот. Андрій Бровдій разом з молоддю та запросив разом із вірниками с. Гребля відсвяткувати 25-річчя виходу з підпілля нашої Церкви та освятити пам’ятну дошку з нагоди 65-річчя від дня смерті о. Панфілія Яцковича, останнього греко-католицького пароха с. Гребля до ліквідації нашої Церкви.

Архієрейську Службу Божу владиці співслужив декан Іршавського деканату прот. Іван Костак, а також троє священиків. В часі Літургії кожен міг приступити до Тайни Покаяння. У своєму архіпастирському слові владика наголосив на важливості пам’ятати про свою історію, а також своїх предків, котрі в часі переслідування ревно ісповідували віру своїх прадідів, котрі були вірні Католицькій Церкві. Владика також розповів про пароха Свято-Успенського храму о. Панфілія Яцковича (1917 – 1949), котрий був ревним служителем своєї Церкви у нелегкі часи радянської влади, і який засіяв добре зерно Христової Віри до сердець вірників с. Гребля. Коли за часів безбожної влади наш храм забрали православні Московського патріархату, то після легалізації нашої Церкви вірники усі разом повернулися до прадідівської віри. На Літургію приїхали також внуки і правнуки о. Панфіла.

В кінці Служби Божої процесійною ходою усі вирушили до парафіяльного будинку, на фасаді якого і освятили пам’ятну дошку о. Панфілію Яцковичу.

Фотографії з події