2015-03-01ВІЗИТ

Владика Мілан освятив коливо для підкріплення тіла у час Святої Чотиридесятниці

1-го березня, у першу Неділю Великого посту Торжества Православія, Преосвященний владика Мілан відслужив Архієрейську Службу Божу в семінарійному храмі Перенесення мощей Блаженного Теодора.

Преосвященного владику Мілана зустрів настоятель храму став. прот. Константин Сабов та запросив його очолити святкове Богослужіння. Перед початком Літургії владика уділив чин піддияконату семінаристам 7-го курсу УжБА. На Службу Божу прйшло багато вірників м. Ужгорода, щоб разом з своїм владикою та семінарійною спільнотою подякувати Богу за прожитий тиждень Великого посту.

У своєму архіпастирському слові владика запросив усіх вірників до посиленої щоденної молитви у період посту. Також владика розповів про значення свята Торжества Православія, через відновлення почитання ікон.

Наприкінці Служби Божої Преосвященний владика привітав новопоставлених піддияконів та побажав їм ревно виконувати своє служіння.Також владика освятив коливо для підкріплення тіла у час Святої Чотиридесятниці.

Фотографії з події

Довідка:

Вживання колива пов’язане з переслідуванням християн Юліаном ІІ Відступником, котрий вирішив підступним чином споганити християнський Великий піст, давши наказ таємно покропити всі харчі на ринках ідоложертовною кров’ю. Проте місцевому архієпископу Євдоксію явився святий мученик Теодор Тирон (+306 р.), замучений язичниками за християнську віру півстоліття перед цим, і попередив християн про підступний задум Юліана Відступника. Він сказав приготувати «коливо» із домашніх запасів пшениці та меду. З того часу коливо вживають в часі Великого Посту.