2015-02-14МОНАШЕСТВО

Преосвященний владика Ніл очолив зустріч монашества Хустського вікаріату

14 лютого, напередодні свята Стрітення Господнього, день богопосвячених осіб відзначили в Хустському вікаріаті монаші спільноти разом із владикою Нілом в смт. Дубове. Ця зустріч проходила в рамках Року Богопосвяченого Життя, проголошеного Святійшим Отцем Франциском в Католицькій Церкві.

В п’ятницю ввечері, святкуванню передували молитовні чування у храмі Різдва Святого Івана Хрестителя. Вірники разом з архієреєм, священнослужителями та преподобними сестрами монахинями дякували за дар богопосвяченого життя та просили благословення для нових покликань серед нашого народу. На завершення цього дня була прочитана коліноприклонна молитва за мир в Україні. Фото із чувань.

Наступного дня, преосвящений владика Ніл очолив святкову Архієрейську Службу Божу, яку співслужили Хустський вікарій митр. прот. Тарас Ловска, ігумени монастирів: Воплоченого Слова - отець Теодор (Мацапула), Боронявського монастиря отців василіан - преподобний отець Тарас (Іванина), монастиря Різдва св. Івана Хрестителя отців редемптористів - Андрій (Пацак), декани Тячівського та Дубівського деканатів прот. Йосип Штогрин та прот. Михайло Орос, а також численне духовенство деканатів.

Перед початком Служби Божої владика освятив новий іконостас. До богопосвячених осіб та вірян із промовистим словом звернувся о. Тарас Ловска, у якому наголосив на важливості монашого покликання: «бо саме ви вибрані з поміж народу, настановляєтеся на службу Богові і людям». На завершення проповідник побажав всім присутнім свідчити Христа у сучасному світі, молитися щиро, з глибокою і живою вірою, бути прикладом для світу, який сьогодні як ніколи потребує жертовності. Адже, жертвуючи себе іншим, уподібнюємося до Христа, який «пожертвувався за багатьох».

На завершення святкового Богослужіння владика Ніл привітав всіх богопосвячених осіб зі святом, попросивши ревних молитов за нові покликання до монашого стану у всіх присутніх. У свою чергу преподобний о. Теодор подякував владиці за спільну молитву, побажавши йому радості в монашому житті та благословенного архипастирського служіння. А відтак молодь парафії привітала преосвященного владику з днем богопосвячених осіб.

Своєю присутністю збагатили свято сестри монахині різних згромаджень: Василіанки з Хуста, Пресвятої Євхаристії з Великого Бичкова, Пресвятої Родини з Міжгір’я, Служебниці з Усть Чорної.

Після чого місцеві сестри Воплоченого Слова прийняли всіх у своєму монастирі на кінцеву зустріч, де преподобний о. Тарас (Іванина) ближче познайомив із Чином Святого Василія Великого, звернувши велику увагу на роки підпілля та важливість отців василіан у цей час. Преподобний о. (Езекія Тесля) ЧБМ представив пастирський лист Папи Франциска до монашества, проаналізувавши найважливіші пункти. А преподобний о. Андрій Пацак, ознайомив всіх із Чином Найсвятішого Ізбавителя та його місіонерською діяльністю в Мукачівській єпархії. Після чого відбулося спільне обговорення почутого та особисте свідчення сестер про своє покликання.

Із завершальним словом звернувся владика Ніл, подякувавши всім за участь у цій зустрічі та уділивши всім архієрейське благословення. Святкування завершилося традиційним: «Многая літа».