2015-03-16ПОДІЯ

"Хресту Твоєму поклоняємося, Владико..."

 На Хрестопоклонну неділю вулицями Ужгорода пройшла традиційна Хресна хода

15 березня, на Хрестопоклонну неділю, у головному соборі нашої єпархії Преосвященний владика Мілан відправив святкову Архієрейську Службу Божу.

Літургію з владикою Міланом співслужили настоятель собору став.прот. Іван Тидір та троє священиків. Під час  Літургії можна було вшанувати ікону Хреста, в якій знаходиться часточка Животворящого Хреста Господнього.

У своєму пастирському слові Преосвященний владика наголосив на євангельському слові від благовістителя Марка: «Коли хтось хоче йти за мною, хай зречеться себе самого, візьме на себе хрест свій і йде слідом за мною». «Ми покликані йти за Христом несучи наш хрест," - зауважив владика. - "Так, Він нас може впізнати, бо коли хтось відрікається свого хреста, відрікається Ісуса. Можливо, багато хто думає, що уже не може нести свій хрест, але важливо пам’ятати, що Господь завжди є поруч. Тому ми сьогодні є у Божому Домі і поклоняємося Животворящому Хресту, щоб дозволити Богу перемогти в нашому житті. Щоб визнати, що я не можу сприйняти мої страждання, але Ти є Той, Котрий даєш перемогу. Дозвольмо, щоб кожен наш хрест був прославлений в нашому житті!»

В часі Літургії преосвященний владика Мілан уділив дияконські свячення піддиякону Ролану Куленичу з Хуста. Після завершення Богослужіння владика освятив автомобіль, який подарували вірники від нашого собору для наших бійців, які проводять воєнні дії в зоні АТО.  

Пообіді, уже традиційно на Хрестопоконну Неділю, вдев’яте відбулася Хресна дорога вулицями Ужгорода. Хресна дорога розпочалася від кафедрального собору та закінчилась у Свято-Стрітенському монастирі отців Капуцинів. У хресному ході взяв участь Преосвященний владика Мілан разом із духовенстом. Велика кількість вірників також прийшли взяти участь у спільній молитві зі своїм Пастирем, щоб разом розважати над муками та стражданням нашого Спасителя.

На завершення Преосвященний владика подякував всім вірникам та духовенству, які долучилися до Хресної ходи, де також кожен зміг нести свій хрест разом з нашим Спасителем.