2015-04-24МОЛОДЬ

Священики нашої єпархії взяли участь у міжнародній конференції, присвяченій душпастирству серед студентства

Як можна допомогти студентам відкрити силу Євангелія і в повноті навчитися брати на себе відповідальність за життя? Це були головні питання, які розглядали більш як п'ятдесят учасників відповідальних за душпастирство студентства з усієї Європи на міжнародній конференції в м. Лодзь, Польща. Ця конференція була проведена Конференцією Католицьких Єпископів Європи під керівництвом архієпископа м. Лодзь S.E. Mons. Marek Jedraszewski. Сама зустріч відбулася, як бажання допомоги духовній та інтелектуальній формації молодих осіб саме в студентському середовищі.

Протягом чотирьох днів зустрічі (16-19 квітня) єпископи, ректори відомих європейський університетів, відповідальні за соціальну формацію студентів та молоді і священики дискутували над темою конференції «Бути відповідальним за життя». Зустріч відзначалася великою кількістю особистих свідчень студентів та за них відповідальних осіб, бесідами в групах, де ділилися досвідом, як можна допомогти молодому студенту не боятися свідчити Христа в цьому світі і брати на себе відповідальність за все,чим ти займаєшся в житті.

Учасники конференції зазначили, що молода особа перебуває в так званому «бульбашковому світі», світ який є змінним і не постійним. Молода людина настільки може бути сконцентрована на собі, що не бачить «іншого» біля себе, тим самим потім більше не здатна досвідчувати Бога, через те, що стерлася грань між «святим» і «людським». Найчастіше молодь страждає через невизначеності в собі, страхи, які їй не дозволяють самореалізовуватись, як особі та часті випадки нарцисизму. Тому завданням відповідальних за молодь є пробити «бульбашковий світ» і відкрити розум та серця молодих людей на якісно інший рівень, продемонструвати добру новину Ісуса.

Також свої завданням студентські капелани вбачають показати молоді, що університетське життя є не лише часом інтелектуального та професійного розвитку, але також часом духовного зросту та становлення особи.

Також делегація наших священиків, із благословення преосвященного єпископа кир Мілана Шашіка, на чолі з о. Павлом Фіцаєм та о.Ярославом Данком відвідали цей захід, аби перейняти досвід наших європейських друзів у студентському душпастирстві. Хоча, як показує досвід – проблеми у молоді залишаються однаковими, але і надія у всіх нас одна – Воскреслий Христос.