2015-07-07НОВИЙ ХРАМ

Преосвященний владика Мілан освятив новий храм Різдва Івана Хрестителя у с. Ракошино деканату Мукачево-район.

7-го липня на свято Різдва чесного і славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Івана, Преосвященний владика Мілан освятив новий храм Різдва Івана Хрестителя у с. Ракошино деканату Мукачево-район.

Не дивлячись на те, що на балансі сільської ради с. Ракошино знаходяться чотири греко-католицькі храми, які безбожною владою за часів комунізму були передані православним московського патріархату, греко-католицькій громаді не було повернуто жодний наш храм, а навіть не дозволено почергово молитися. Пройшло багато років,  наші вірники почали молися у парафіяльному будинку, і не дивлячись на глузування з боку духовенства московського патріархату та зло настроєними людьми, громада с. Ракошино, як добрий приклад збереження слів Блаженного Священномученика  Теодора - «Стойте кріпко в вірі», змогла молитовно перебороти тяжкі часи та дочекатися, що і в їхньому селі знову повстане величний храм, де вони зможуть молитися Богу.

Преосвященного владику Мілана зустрів адміністратор парафії о. Василь Якубич разом з молоддю і запросив владику здійснити чин освячення храму та очолити святкове Богослужіння. Архієрейську Службу Божу владиці співслужив декан деканату Мукачево-Район прот. Микола Синкулинець та 15 священнослужителів. У своєму архіпастирському слові владика привітав усіх з новим храмом та настановив вірників брати приклад з життя Івана Хрестителя і не боятися визнавати свою віру перед іншими, навіть якщо тобі погрожують чорними молитвами чи прокляттям, бо людина від Бога ніколи таке не зробить. В часі Літургії владика уділив дияконські свячення піддиякону Віталію Пухаєву з смт Буштино Тячівського району.

На освячення нового храму Різдва Івана Хрестителя, не дивлячись на тяжку спеку та робочий день прийшли вірники з сусідніх сіл, щоб разом з місцевою громадою розділити радість свята. Після Служби Божої владика Мілан за добрі старання у громаді та працею з молоддю надав право носити золотий хрест та вживати титул протоієрей о. Василю Якубичу та о. Богдану Лийзі. Також владика нагородив архієрейськими подячними листами вірників, котрі фізично  приклалися до побудови храму та подякував всім вірникам, котрі молитовно супроводжували будівництво.