2015-09-12ПАЛОМНИЦТВО

Відбулося єпархіальне паломництво до Чудотворної ікони Марія Повчанської Богородиці в Угорщині.

12-го вересня відбулося єпархіальне паломництво до Чудотворної ікони Марія-Повчанської Богородиці в Угорщині.

З самого ранку, коли сонце ще не показалося з-за горизонту, до колишньої святині Мукачівської єпархії вирушали паломники з усіх куточків нашого краю. Кожного чекала недалека, але змучена дорога через кордон, який уклала людина. Колись наша Мукачівська єпархія займала територію і святині в с. Повч, яке згодом дістало свою сучасну назву Марія Повч. За ініціативою Мукачівських єпископів почалося і завершилося будівництво теперішньої Базиліки Архистратига Михаїла. Багато хто пам’ятає ті часи, коли наші прадіди ходили пішки, аби вшанувати Чудотворну Ікону. Великий художник і ревний вірник нашої Церкви Йосип Бокшай, зобразив на вітражі, який знаходиться в ризниці кафедрального собору, малюнок де наші вірники пішки ідуть до Марія Повчі.

Історія зробила своє. Нажаль багато, хто хотів поїхати, поклонитися, попросити заступництва у Пресвятої Богородиці, але нажаль кордон не дає можливість зробити це багатьом нашим вірникам, які не мають закордонних паспортів та відповідних віз. Але понад тисячу вірників змогли приїхати.

«Почулисьме з Неба глас, Мати Божа кличе нас. Діти мої! Пойте ко мні, Я потішу вас….» Так оспівують в нашій єпархії паломництва до Богородиці. Ранок розпочався з Утрені, яку очолив Високопреподобний архімандрит Петро Павло (Береш), ректор Богословської Академії. Потім слідувала молитва ружанця і молебня до Пресвятої Богородиці.

Архієрейську Службу Божу очолив Преосвященний владика Ніл, якому співслужило 46 священнослужителів. Служба Божа відбулася на літньому престолі, бо за великої кількості наших вірників, Базиліка не могла всіх вмістити. Також багато отців уділяли Тайну Покаяння, щоб кожен зміг примиритися з ближнім і Богом та чистою душею приступити до Євхаристії. У своєму архипастирському слові владика Ніл привітав усіх паломників. Розповів про історію чудодійної сили Марія Повчанської Богородиці та закликав кожного, від священнослужителя до дитини: «Не забувайте молитву святого ружанця! Не забувайте що у часи гоніння і підпілля нашої Церкви, Богородиця була завжди з нами. Отці, які сиділи по тюрмах і рудових шахтах, робили ружанці з хліба. Не забувайте, що Богородиця, як Мама, яка піклується і співстраждає з кожною людиною.»

В часі Літургії також молилися за мир у нашій Державі та її захисників. За всіх, хто загинув невинно і за тих які поклали життя захищаючи нас від агресора. Після завершення Літургії владика Ніл передав привіт від Преосвященного владика Мілана, який знаходиться на Конференції Єпископів Європи і просив передати вітання всім нашим близьким, які не мали змоги приїхати на це святкування.