2015-09-24ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Нове про храми

24 вересня, о 15.00 в Ужгородському греко-католицькому соборі відбулася презентація двох цьогорічних книжкових новинок, присвячений сакральному мистецтву Закарпаття.

Відомий закарпатський мистецтвознавець Михайло Приймич розповів про свою книжку «Іконостаси Закарпаття», яка побачила світ у видавництві «Карпати» і була визнана на форумі «Книга-Фест-2015» кращим мистецьким виданням. Це підсумок довгорічної праці знаного науковця, який розповів журналістам і про особливості іконостасу кафедрального собору.

Викладач Закарпатського художнього інституту Михайло Сирохман представив іншу новинку фотоальбом - «Дерев’яні церкви Закарпаття» Флоріана Заплетала. Чеський дослідник у 1919-1925 роках працював на Закарпатті і захопився нашими храмами, які детально зафіксував. І тепер маємо унікальні світлини першої половини ХХ століття. Альбом Флоріана Заплетала уперше прийшов до українського читача. Книжка побачила світ у «Видавництві Олександри Гаркуші».

У зустрічі, окрім авторів та видавців, взяв участь і єпарх Мукачівської греко-католицької єпархії Преосвященний владика Мілан.

Фото з презентації