2015-09-27КАТЕДРА

Храмове свято Хрестовоздвиженського собору

Уже з самого ранку, 27 вересня, на храмове свято до головної святині нашої єпархії зібралося багато вірників. На святковій утрені Преосвященний владика Мілан виніс ікону Хреста, в якій знаходиться велика реліквія нашої єпархії - часточка Животворящого Хреста Господнього.

Опісля розпочалася Архієрейська Служба Божа, яку разом з владикою Міланом служив владика Ніл. Також літургію співслужили 15 священиків. Багатьох вірників, які пришли на свято, собор не зміг вмістити, вони розташувалися на площі біля храму, в сквері та палісаднику, але це не завадило людям молитися разом зі своїми архієреями за мир у нашій державі та просити у Бога ласки і сили нести свої щоденні хрести. Багато отців уділяли святу Тайну Покаяння, щоб кожний вірний міг приступити з чистим серцем до прийняття святих Тайн.

У своєму архипастирському слові Преосвященний владика Мілан наголосив на важливості Хреста, не як іграшки чи ювелірної прикраси на нашому тілі, але як видимого знаку, через який ми спасаємося. Адже бути християнином - це не якась формальність, це значить мати духа Ісуса Христа, що пробачає і любить ближнього і ворога, приймає свій хрест.

Після Служби Божої відбувся традиційний обхід навколо собору. Владика Мілан привітав всіх ужгородців та гостей міста з великим святом Воздвиження Животворящого Хреста Господнього та днем міста.

Фотографії з події