2016-01-09РІЗДВО НА ВУЛИЦІ

Преосвященний владика Мілан відвідав парафію пророка Іллі, яка проводидить Богослужіння на церковному подвір'ї

9 січня на свято Первомученика і архідиякона Стефана, Преосвященний владика Мілан відвідав парафію пророка Іллі, яка проводидить Богослужіння на церковному подвір'ї, адже наш старовинний храм зараз незаконно займають православні московського патріархату.

Не дивлячись на рішення Закарпатського Обласного Господарського суду та Львівського суду, про передачу храму Пророка Іллі законному власнику - грек-католицькій громаді. Православна громада під керівництвом духовенства не дивиться на Закон України.

Преосвященного владику зустрів настоятель Свято-Ільїнської громади о. Євген Граділь та запросив владику очолити святкове Богослужіння. Помолитися зі свої владиком прийшло багато вірників. Не дивлачися на січень місяць, Господь подарував теплу погоду. Архієрейську Службу Божу влидиці співслужив декан Середнянського деканату став. прот. Іван Ісайович, а також шестеро священнослужителів. У своєму архипастирському слові владика Мілан привітав усіх зі святом Різдва Христового, а також наголосив про значення великої любові, яку ми повинні приймати від Господа та друвати її ближньому.

 

У 1751 р. за пароха Якова Везделовича згадують маленьку дерев’яну церкву,  з двома дзвонами, прикрашену всіма образами.

Нова греко-католицька церква збудована, за шиматизмом 1883., у 1881. Вона типова мурована базиліка з вежею над верхом.

З приходом радянської влади Греко-католицький храм передали у користування московського патріархату.

За переписом населення 1851 р. Угорської академії наук Елека Фийнєша, населення     с. Ірлява складало: 348 греко-католики,  2 римо-католики, 7 євреїв.