2016-06-28ПРАЗНИК

27-28 червня 2016 року Божого Мукачівська греко-католицька єпархія відсвяткувала празник Перенесення мощей Блаженного священномученика Теодора Ромжі.

 

Урочистості розпочалися ввечері, 27 червня, молебнем до Блаженного Теодора та Великою Вечірнею з Литією в однойменному храмі, що розташований на території Ужгородської богословської академії.

Святкування продовжилися  28 червня Утренею, яка відбувалась на подвір’ї академії і котру очолив Преосвященний владика Ніл. Опісля молитвою святого Ружанця вірники краю ще раз засвідчили свою віру в Бога, відданість і любов до Блаженного владики, який і нам, нинішнім, заповів: «Вмерти за Христа — значить вічно жити».

Після Утрені та Ружанця відбулася Свята Архієрейська Літургія, яку очолив  Високопреосвященний владика ЄВГЕН (Попович), архієпископ-митрополит Перемишльський (Польща), і котру співслужили Преосвященний владика Мілан, єпарх Мукачівський, Преосвященний владика Ніл, помічний єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії, Високопреосвященний владика ІГОР (Возняк), ЧНІ, архієпископ-митрополит Львівський, Високопреосвященний владика ФІЛІП (Кочіш), архієпископ-митрополит Гайдудорозький (Угорщина), Преосвященний владика МІЛАН (Хаутур), ЧНІ, єпископ Кошицький (Словаччина), Преосвященний владика АНТАЛ (Майнек), ЧБМ, єпископ Мукачівської римо-католицької дієцезії, Преосвященний владика АТАНАСІЙ (Орос), єпископ Мішкольцьський (Угорщина), Преосвященний владика МАР'ЯН (Бучек), єпископ-помічник-емерит Львівської римо-католицької архієдієцезії, Високопреподобний Саергій Гаєк,МІС, Апостольський візитатор для греко-католиків у Білорусії. Святу Літургію співслужили багато священиків нашої єпархії, духовенство із сусідніх єпархій України та закордону.

У своїй проповіді владика Євген наголосив на великому значенні віри в житті кожного християнина, подякував вірникам краю за велику віру в Бога, пронесену крізь роки атеїзму, переслідувань та гонінь, акцентував на постаті владики Теодора, який є прикладом для всіх нас нині. Наприкінці пастирського слова владика Євген передав владиці Мілану мощі Блаженного Йосафата Коциловського, єпископа Перемишльського, —  «на знак духовної єдності та солідарності між Церквами Перемишля і Мукачева».

Під час Служби Божої вірники мали змогу прийняти святу Тайну покаяння та Святе Причастя. Багато священиків сповідали просто у дворі семінарії. І до речі, до сповіді були черги. Відрадно, що в тих чергах видно було чимало молоді. Адже на свято приїхали не лише духовенство всіх деканатів нашої єпархії, але й молодь зі всіх куточків краю та старші вірники, яким Бог проявив своє Милосердя —  дав їм ласку дожити до свобідного сповідування своєї віри.

Архієрейську Службу Божу співом супроводжував Архієрейський хор імені Блаженного Теодора – диригент протоієрей Андрій Барна та семінарійний хор – диригент семінарист Іван Дудура.

Наприкінці Літургії прозвучав Папський гімн. Потім розпочався процесійний хід з мощами Блаженного священномученика Теодора від академії аж до кафедрального собору, побіля якого відбулося відкриття парку ім. імператриці Марії Терезії. Парк освятив владика Мілан.

Духовне свято завершилося урочистим входом через двері Божого Милосердя та мируванням. Присутні також могли ще раз вшанувати пам'ять Блаженного Теодора, помолившись у соборі біля його мощей.

Рік 2016-й у Католицькій Церкві проголошено роком Божого Милосердя. А для всіх наших краян ознаменовано ще й потрійним ювілеєм Блаженного священномученика Теодора: 15 років від проголошення Блаженним, 80 років прийняття священичих свячень та 105 років від Дня його народження.

 

 

Мирослава Мацо

 

Відеосюжет процесійної ходи: https://www.youtube.com/watch?v=B72N59xsHng