2016-07-28СВІТОВИЙ ДЕНЬ МОЛОДІ

Завершився Фестиваль молоді СДМ. «Святість — це бути нормальним!»

У кількох десятках місць Кракова та його околиць відбулося близько 250 освітніх, культурних і спортивних заходів, підготовлених за участі численних християнських артистів світу.

— Бог дав нам таланти, й цими талантами ми хочемо ділитися з іншими під час Фестивалю молоді. Ми тут не тільки як артисти, а ще й як паломники, — сказав французький музикант і євангелізатор Грегорі Турпен під час прес-конференції, яка представляла програму Фестивалю.

 

Концерти


За час Фестивалю молоді на 27 сценах по найбільших площах Кракова виступило кількасот виконавців християнської музики. Не забракло й виступів хорів та груп. Учасники СДМ від ранку до пізніх нічних годин могли також побачити євангелізаційні вистави й танцювальні композиції. Біля храмів, де осідували євангелізаційні спільноти й рухи, провадилися також євангелізаційні акції та анімації.

На сцені Фестивалю молоді на Блонях за три дні виступило близько 200 виконавців, зокрема американський вокаліст, лауреат Греммі Стівен Кьортіс Чапман. У четвер сцена Фестивалю стала храмом культури хіп-хопу. Там виступили Посли СДМ — Тау і Аркадіо, а ще колектив Full Power Spirit. Натомість у п’ятницю відбувся концерт з нагоди 1050‑річчя хрещення Польщі.

На сценах, збудованих у різних частинах Кракова, виступали Тимотеуш, Maleo Reggae Rockers, New Life’m, Deus Meus, Аркадіо, о. Якуб Бартчак, група Play&Pray і Польдек Твардовскі.

На площі Вольниця спеціальний виступ для учасників СДМ підготував хор мови жестів «Liverpool Singing Choir». Колектив представив, серед іншого, версію гімку Дня молоді мовою жестів. До цього хору належать люди з вадами слуху, глухонімі, а також цілком здорові.

 

Програма, підготовлена спільнотами


Єзуїтська спільнота Magis із нагоди СДМ представила на Малому ринку «Magis Caffee ŚDM». У цьому місці молоді люди різних мов могли взяти участь у лабораторіях покликань та в молитвах у сусідньому храмі св. Варвари. А ще паломники могли слухати свідчень стосовно священства, богопосвяченого життя, або подружнього. По вул. Коперніка спільнота презентувала гостям з‑за кордону польську культуру, навчаючи їх польських танців та пригощаючи національними стравами.

З ініціативи єзуїтів відбувся також фестиваль фільмів, під час якого могли представити свої роботи молоді творці з різних частин світу, від Мексики до Японії.

Цікаву художню програму підготувало товариство «Допомога Церкві у потребі». У п’ятницю 29 липня на головному ринку було виконано ораторію «Заради імені Твого» Петра Рубіка та Збігнєва Ксьонжка. Виставі передувала спеціальна програма товариства, що представила становище переслідуваних християн.

— Християни стали найбільш переслідуваною групою на світі, а ми — їхній голос, — сказав о. Вальдемар Цісло, голова польської секції «Допомоги Церкві у потребі». Він презентував новий проект — «Декалог». — Це музичний голос численних артистів із різних континентів. Десять творів — одне послання, яка має нагадати сучасним людям про незмінні закони, які формували нашу цивілізацію, культуру, нашу загальну чутливість і наше сумління, — пояснюють творці проекту.

Наближення вірним постаті блаж. П’єрджорджо Фрассаті, молитва при його реліквіях, пізнавання історії Ордену, молитовні зустрічі й розмови — ось події, підготовлені домініканською спільнотою, яка резидує у монастирі по вул. Столярській.

У храмі св. Флоріана та сусідньому парку Йоана Павла ІІ Фестиваль молоді готувала спільнота «Chamin Neuf». На сцені, зведеній при базиліці, виступили, зокрема, Paradise Street Band — група, що складається з 70 артистів, які представляють анімацію, танці та спектаклі. Міжнародний репертуар кількома мовами представили, своєю чергою, Chemin Neuf Worship Band, які мають досвід у провадженні молитви прослави.

Вечорами можна було слухати свідчення: подружь, богопосвячених, включитися в танок і молитву прослави. В програмі Фестивалю знайшовся також вечір свідчень про Боже милосердя, гостями якого були  Бен Вудман і Джейсон Баллард — автори фільмів, які по всьому світу використовують учасники руху «Альфа».

Натомість у парафії св. Стефана спільнота Тезе щодня організовувала тихі молитви, поєднані за співом канонів. Як підкреслюють члени спільноти, це хороший спосіб, аби хоч на мить відпочити від радісної (і галасливої) атмосфери СДМ, наявної на вулицях Кракова. ДО адорації Пресвятих Дарів та вщанування реліквій св. Терези від Дитятка Ісус запрошувала у храмі св. Марка спільнота «Пустельня».

Частиною Фестивалю молоді був міжнародний фестиваль «Осанна» та фестиваль харизматичних груп. Свою програму підготувала також піарська молодь (душпастирство отців-піарів, Орден Побожних Шкіл). У Новій Гуті сценою правила спільнота «Еммануель». Там у середу увечері виступив ірландський музикант Падді Келлі. Член легендарної групи «The Kelly Family» виступив на СДМ, аби поділитися своїм досвідом віри.

На Щепанській площі відбувся фестиваль «Алілуя», організований Спільнотою Шалом, а на Таурон-арені тривав Mercy Festival, де виступив Метт Махер, християнський вокаліст.

Виняткове видовище підготували Скаути Європи. На площі Вольниця вони дали сповнену експресії виставу. У 12 частинах розповіли історію євангелізації Європи, від Воскресіння Христа і до наших днів. Чимало місця присвятили великим святим Церкви та окремим аспектам апостольства, таким як вірність Церкві, євангелізація, милосердя, а також надія переслідуваної Церкви.

Своє індивідуальне запитання до Папи міг скерувати кожен учасник хеппенінгу, організованого з нагоди СДМ рухом «Communione e Liberazione». У рамках акції «постав питання Папі» виник шерег запитань, які будуть переказані Святішому Отцеві.

 

Виставки


Фестиваль молоді під час СДМ це не тільки концерті й інші сценічні події, в яких паломники активно брали участь. Велику зацікавленість викликали також виставки.

«Щодня до нас приходить кількасот людей, буває, що й тисяча. Можна сказати, що зали постійно наповнені. Прочани зацікавлені переважно споминами і пам’ятками, які стосуються св. Йоана Павла ІІ», — каже Ярослав Талік, який займається виставкою «О святість! Ягеллонський університет і його святі вихованці». Виставку підготовили для паломників у Collegium Maius.

Незвичною родзинкою експозиції була так звала біла зала, на стінах якої розмістили цитати на тему святості й християнства, але ще там було порожнє місце, на якому кожен паломник міг написати власну інтерпретацію святості. «Святість полягає в тому, щоб бути нормальним», — проголошує один із записів.

 

Схожу активність прочан відзначає і Катажина Бік, представниця Національного музею в Кракові, де була головна виставка в марках СДМ — «Maria Mater Misericordiae». «відвідування зросло на 100%. Це окремі паломники і групи, які знають, нащо сюди приходять. Учора черга аж вийшла назовні, й попри це паломники терпеливо чекали, аби побачити представлені нами чудотворні образи Марії з усієї Європи».

Туристи, які відвідують виставку в Національному музеї, підкреслили її винятковий характер. «Враження неймовірні. У нас у Чилі немає таких виставок і таких музеїв. Ми вдивляємося не тільки в самі образи, спосіб їх малювання чи вік, але також у техніку експонування цих творів», — визнає Лус Лаґос.

 

Дебати


За співпраці п’яти краківських університетів організовано кількадесят лекцій та виступів. Серед тем були ті, що стосуються безпеки в інтернеті, турботи про здоров’я або ризику зловживання алкоголем.

Спеціальну формаційну програму для паломників підготував Центр покликань, організований на стадіоні Краковія. Під час Академії Милосердя учасники СДМ могли ознайомитися з конкретними ініціативами на благо вчинків милосердя. У програмі Академії були конференції, присвячені, зокрема, Матері Терезі з Калькутти, св. Вікентію де Полю або св. Брату Альберту. Про батьківство і сексуальність як сфери дії Божої благодаті розповідали аніматори Академії сім’ї.

 

Спорт


Фестиваль молоді це також і спортивні події. У краківському Центрі розвитку Com-Com Zone відбувся турнір Copa Catolica. У міжнародному футбольному турнірі взяли участь 48 команд. На думку координатора спортсменів Габріеля дель Фіако, Фесивал став нагодою представити не тільки художні таланти.

У програмі спортивних подій Фестивалб молоді передбачено також піші прогулянки, кегельний турнір, змагання з пляжного волейболу, стрітбол на інше.

 

Поза Краковом


Події Фестивалю сягнули й за межі міста Кракова. У Вадовіціх, наприклад, виступила група New Day і навернений репер-євангелізатор Тау. 28‑го липня відбувся прем’єрний показ музично-мультимедійної вистави, базованої на історії життя і вчення Кароля Войтили, під назвою «Святий із Вадовіц — Йоан Павло ІІ».

У Макові Подгалянському виступив «Ноїв ковчег» та групи «Віддані» й «2 Тм 2, 3». У програмі виступів були й місцеві групи.

На сцені амфітеатру в Рабці за час Фестивалю виступили «Маєранкі» з Хабівки, відбулася музична вистава «Музей звуків», яку провадив артист Пьотр Колецкі. Свої вміння показали рятувальники Підгалянської групи Гірської добровільної рятувальної служби, а про закулісся справи майстра-скрипаля розповів Пьотр Ковальче. Для паломників грав оркестр Добровільної пожежної охорони з Рабки.

Фестиваль молоді — частина Всесвітнього дня молоді. Він розпочався у вівторок 26 липня і закінчився у п’ятницю 29 липня.

За матеріалами: Niedziela
Фото: krakow2016.com  

CREDOДжерело: CREDO