2016-07-30СВІТОВИЙ ДЕНЬ МОЛОДІ

Папа: не плутайте щастя зі зручним диваном!

Папа застерігав від життя напівсонного, у наркотичному дурмані й отупінні. Подякував молодим за те, що поділилися своїми свідченнями, кажучи, що вони є «живим знаком того, що милосердя хоче звершити в нас».

Франциск заохочував молодь жити так, щоб після їхнього життя залишався слід. Такого життя від нас хоче Бог. Папа застеріг від двох постав, які можуть зробити це неможливим, бо паралізують людину. Першою є страх, відчуття, що нічого не вдасться зробити, що «у цьому світі, в наших містах, у наших спільнотах уже немає простору, щоб зростати, мріяти, творити». Такий переляк викликає замкненість.

Другою загрозою, на яку Папа звертав увагу молодих, є плутати щастя з вигодою, а конкретно з «диваном». «Нам здається, що для буття щасливим ми потребуємо хорошого дивану. Дивану, який допоможе нам жити вигідно, спокійно, цілком безпечно. Диван від усіх видів болю і страху», — говорив Папа, застерігаючи, що така життєва позиція також паралізує і відбирає в нас свободу. «Кохана молодь, ми не прийшли на світ, аби животіти, аби вигідно провести життя, аби зробити з життя диван, який нас приспить; навпаки, ми прийшли з іншої причини: аби залишити слід».

Папа підкреслив, що саме цього від нас очікує Ісус, бо Він є Господом ризику, а не комфорту, безпеки й вигоди. «Аби піти за Ісусом, — сказав Франциск, — треба мати трохи відваги, треба зважитися змінити диван на пару черевиків, які допоможуть ходити дорогами, про які раніше ані мріяв, ані навіть про такі не подумав».

Ми не прийшли на світ, щоб животіти, — зазначив Святіший Отець. Коли ми обираємо комфорт, ми втрачаємо свободу. Поки ми спимо — інші, спритніші, міняють цей світ. Ісус —Господь ризику, а потрібно мати дозу мужності.

Не дайте, щоб інші за вас вирішували, яким має бути ваше життя, — закликав Папа. Бути мужніми — це бути вільними. Бог приходить ламати наші стіни. Завдяки тобі світ може змінитися! Будьте головними дієвими особами життя. Не дозвольте, щоб інші вирішували ваше майбутнє.

Бог хоче твоїми руками будувати майбутнє! Ісус скеровує тебе в напрямку горизонту, ніколи в напрямку музею. В житті треба навчитися ризикувати!

Творіть мости! Не дозволяйте дорослим будувати стіни! — говорив до молоді Святіший Отець. Заважайте нам! Нехай Господь поблагословить ваші мрії.

 

CREDO