2016-10-04 НОВИНИ

У Монако відбулася Пленарна зустріч Ради Єпископських Конференцій Європи

Від 6 до 9 жовтня 2016 р. у Князівстві Монако відбулася чергова Пленарна зустріч Ради Єпископських Конференцій Європи, яка зібрала очільників європейських єпископатів. Пригадаємо, що до Ради входять 33 Католицькі Єпископати Європи, архиєпископи Люксембурга та Монако, маронітський архиєпископ Кіпру, Ординарій Кишиневський та Єпарх Мукачівський.

Під час зустрічі, що проходила за зачиненими дверми, відбулося обговорення викликів, які сьогодні стоять перед Європою, місії Церкви на континенті та служіння РЄКЄ, якій у 2016 році виповнюється 45 років. Крім того, будо представлено Дослідження нетолерантності та дискримінації християн в Європі, виклики, які стоять перед Церквою на інших континентах та обговорено діалог з православними. Відбулися також зустрічі з Главою Монако князем Альбером ІІ та іншими представниками місцевої влади.

Під час Пленарної Асамблеї також  обрано провід РЄКЄ на наступне п’ятиріччя. На виконування служіння Голови та його заступників можуть бути обрані діючі очільники єпископатів-членів. Крім того,  обрано представників, які ввійдуть до Спільного Комітету Ради Єпископських Конференцій Європи та Конференції Європейських Церков (Організації, яка об’єднує представників різних Церков та Церковних спільнот Європи, крім Католицької).

Україну в РЄКЄ представляли три ієрархи: Блаженніший Святослав Шевчук, Голова Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, архиєпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський латинського обряду, Голова Конференції Римо-Католицьких Єпископів України, та владика Мілан Шашік, Єпарх Мукачівський.