2016-10-04ПОДІЇ

Папа Франциск в Баку: зустрічі з президентом та представниками влади

У неділю пополудні Папа Франциск наніс візит ввічливості президенту Азербайджану Ільхаму Алієву, вшанував пам’ять полеглих за незалежність Азербайджану та мав зустріч з представниками влади.

 Перед президентським палацом в Баку відбулася офіційна церемонія привітання Святішого Отця в Азербайджані. Пролунали державні гімни, віддано військові почесті та відбулося представлення делегацій. Потім, в Золотому залі президентського палацу відбулась приватна зустріч між Папою та Президентом Азербайджану. У той час, у Блакитному залі, прем'єр-міністр Азербайджану зустрівся з Державним Секретарем та іншими супроводжуючими Вселенського Архиєрея єпископами.

Наступним моментом було вшанування пам’яті полеглих за незалежність Азербайджану, що є частиною протоколу офіційних візитів до цієї країни.

Пам'ятник розташований на проспекті Шахіда, тобто мучеників. Там поховані азербайджанські й турецькі солдати, що загинули під час захисту Баку в 1918 році. 1990 року тут відбулось криваве придушення антирадянських демонстрацій,  жертви яких також поховані в цьому місці. Тут є також могили загиблих під час бойових дій в Нагірному Карабаху в 1992-1994 рр. Біля пам'ятника палає вічний вогонь. Папа Франциск, якого супроводив мер Баку, поклав вінок перед монументом на честь полеглих.

Потім в актовому залі центру імені Гейдара Алієва, першого президента незалежного Азербайджану і батька теперішнього глави держави, відбулась зустріч з представниками уряду, державних установ, дипломатичного корпусу та цивільного суспільства.

В імпровізованій промові азербайджанською мовою президент Алієв говорив

 про дружнє співіснування мусульман, православних, католиків і євреїв та виступив в похвалу мультикультуралізму.

Слова Папи Франциска були зустрінуті тривалою стоячою овацією. Перед тим як залишити центр Алієва Святіший Отець підписав Золоту книгу почесних гостей.

Радіо Ватикану