2008-03-24ВІЗИТ

Владика Мілан відвідав Тур’ю Ремету

22 березня, у Задушну суботу, Владика Мілан завітав до селища Тур’я Ремета Перечинського деканату, де відслужив Архієрейську Службу Божу у Святомихайлівській церкві, збудованій понад 10 років тому. Крім пароха о. Михайла Михайлеця, з владикою співслужили декан Перечинського деканату о. Володимир Ковтик та о. Михайло Молокус. Було відправлено також парастас.

У проповіді владика Мілан говорив про важливість милостині, яку у своєму Посланні на Великий Піст згадує Святіший Отець Бенедикт ХVІ. Йшлося також про важливість вияву пошани до старих, хворих, котрі не можуть відвідувати церкву, та потребу прояву до них особливої уваги з боку церковної громади. Владика згадав і про потребу душпастирства для дітей та молоді, котрі є майбунім Церкви.
Після Архієрейської Служби Божої було освячено нову фару. Владика Мілан подякував усім, хто допомагав будувати цей парафіяльний будинок, зокрема нагородив за це Архієрейською грамотою пана Юрія Крупчинського.

Фотографії з освячення фари 

Історична довідка:

Стара мурована базилічна греко-католицька церква у селі Тур’я Ремета була освячена 1771 року. Вона чудово розміщена на пагорбі в центрі села. Подібно до інших мурованих церков ХVІІІ століття, має добрі пропорції та вишукано профільовану башту з завершенням.

Оскільки нині стара церква належить православній громаді, то в грудні 1994 року заклали і посвятили камінь під новий греко-католицький храм, а з 17 липня 1995 року розпочалися роботи. Організаторами спорудження були Василь і Юрій Крупчинські, Михайло Фекета та Ілля Мешко. Кошти збирали греко-католицькі громади краю та за кордоном. Іконостас вирізьбив Василь Шип. Керував будівництвом досвідчений майстер Михайло Мовнар (Молнар) з Тур’я Пасіки.

Парох села о. Віктор Дулишкович 1949 року був засуджений на 25 років каторги. У 1954 році у таборі відбулося повстання в’язнів, яке жорстоко придушили військові підрозділи. Серед 500 вбитих був і о. Віктор Дулишкович.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.