2008-03-22СВЯТКОВЕ

У Юлівцях греко-католики вперше святитимуть паски у своєму селі

21 березня, у Велику П’ятницю за Григоріанським стилем, владика Мілан відвідав село Юлівці (Дюла) Виноградівського району, що належить до Берегівського деканату.

В цьому селі до цього часу був тільки реформатський храм. Та оскільки тут проживають майже сто греко-католиків, минулого року було зареєстровано греко-католицьку громаду. Вірники отримали від сільської ради ділянку під будівництво церкви. Тож владика приїхав освятити хрест та наріжний камінь для майбутньої каплиці Благовіщення Пречистої Богородиці.

Після освячення вірники помолилися Великоп’ятничну вечірню угорською мовою. Було виставлено для почитання Плащаницю. Вірники тішилися, що вперше на Великдень у них буде освячення пасок біля хреста, і вони не мусять їхати для цього до навколишніх сіл.

Були присутні о. Міклош Горонгозо, котрий обслуговує цю громаду, декан о. Даниїл Бендас, о. Сергій Деяк, о. Йозеф Чірпак та о. Олександр Бокончош. Окрім греко-католицьких вірників, на свято прийшли й реформати на чолі зі своїм духовним пастирем Єне Кадаром, котрий наприкінці поздоровив владику Мілана і греко-католицьких вірників з визначною подією.

Вл. інф.