2017-12-23ПОДІЇ

Молитовно-катехитична зустріч для молоді Виноградівського деканату

16 грудня 2017 року у головному храмі Виноградівського деканату Успення Пресвятої Богородиці (м. Виноградів) відбулася молитовно-катехитична зустріч для молоді (віком від 13 років) на тему «Покликання в житті молодої людини». Разом із своїми священиками були представлені 16 парафій деканату, які зібралися цього вечора, щоб роздумати у світлі очікуваної події Різдва Христового про покликання Марії, а потім замислитися і над своєю місією в цьому житті.

            Після реєстрації з вітальним словом до всіх присутніх звернувся ставрофорний протоієрей архідекан Мирослав Сипко, який пояснив ціль цієї особливої зустрічі і закликав до відповідальної участі в ній. Будь-яка блага справа християнина розпочинається з молитви, якої не бракувало і тут – молебень до Різдва Христового, за текстом якого могли слідкувати всі присутні на великому екрані аби долучатись через спів до спільної молитви. Роздуми розпочав із короткої науки ігумен монастиря оо. Редемптористів (смт. Королево) – о. Антон Вербовскі, який цього вечора цілеспрямовано подавав змістовну катехезу для молоді, а вони, в свою чергу, мали поглибити ці роздуми через подальшу працю у групах над Святим Письмом, яке багато з них мали можливість взяти з собою додому. Результат виражався через свідчення поодиноких осіб, які зважилися поділитися особистим досвідом пережиття перед всіма. Перерва на чай і солодощі допомогла молодим особам не тільки відпочити, але й поспілкуватися між собою, можливо познайомитися або й поділитися враженнями від почутого. Дзвони закликали у відповідний час до молитви, але це була особлива молитва – при легкому мерехкотінні свічок у храмі, під покаяльний хоровий спів, що лунав з гучномовців, та в адорації перед виставленою Пресвятою Євхаристією, яку вшанували через прекрасний спів суплікації присутні священики. Це спонукало багатьох приступити до Святої Тайни Сповіді, які на знак очищення від гріхів і на символ світлості душі отримували світло відбиваючий браслет на руку і тут одразу спадали на думку слова Христові: «Ви – світло світу»  (Мт 5, 14). Вершиною спільної молитви стала Служба Божа, в якій за кожним словом можна було слідкувати у підготовлених для цього і опублікованих, спеціально для цього заходу, брошурках. Завершенням цього дійства на образ 12-ох апостолів, які понесли слово Євангелія у світ, став урочистий запуск повітряних кульок із поміщеними світильниками, яких цього особливого вечора ще далеко і довго було помітно.

            Хочеться відмітити, що вже у скорому часі 107 молодих людей, які повернулись до себе на парафії, виразили бажання до наступної зустрічі, яка прогнозовано має відбутися у лютому місяці 2018 року і планується проводитись майже щомісяця упродовж року. Є сподівання, що те добре зерно, посіяне в їхні душі породить добрі плоди в лиці правдивих християн і порядних, а головне відповідальних громадян своєї країни в нелегкий час у їхньому прагненні вибору стану життя згідно покликання, яким кличе кожного з нас Господь.