2017-12-29ПОСЛАННЯ

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Різдвяне Послання Преосвященних Владик
Мілана, Єпископа Мукачівського, 
Ніла, Єпископа-Помічника 

 

 

Вірникам Мукачівської греко-католицької єпархії і всім людям доброї волі 

Дорогі браття у священстві,
преподобні браття і сестри у монашестві, дорогі брати і сестри у Христі!

 

Христос раждається! Славіте Єго!

“Бог ся раждає, хто ж Го може знати”, ­ співаємо в колядці в час різдвяних свят. Цей простий текст народної колядки показує велике захоплення людини, яка дивиться на вифлеємські ясла та споглядає з одного боку Бога, “несказанного, незбагненного, невидимого, неосяжного”, і з другого боку тайну Воплочення, що Бог став людиною. Це правда, що тайна Воплочення Бога є незбагненною, незрозумілою для людського розуму, і осягнути її можна тільки вірою. Без віри Різдво, ясла, Вифлеєм і вертеп можна зарахувати до казкових пригод, ба навіть вони можуть стати тільки приводом для доброї рекламно-комерційної акції.

В ці дні споглядаємо Бога, Який захотів повністю розділити з нами нашу природу і, хоч зачатий від Святого Духа, зволив бути виношуваний під серцем матері, народжений і вихований у сімї. Таким чином Христос підтвердив порядок створіння та людської природи, передбачений Богом і реалізований в Його святій дії. У своєму навчанні Христос багаторазово говорив про подружжя, про його святість та нерозривність. У вифлеємській історії ми бачимо подружжя Йосипа і Марії, яке схоже на всі інші подружжя: приймають життя, приймають одне одного, хоч і не без труднощів, бо ж Йосип хотів віддалити свою наречену, мають проблеми матеріального плану, є переслідувані…

Дорогі брати і сестри! У цей різдвяний час молімося за всі християнські подружжя, які проживають у нинішньому часі багато випробувань. Диявол, який є споконвічним ворогом Бога, збунтований проти Його волі та проти Його створіння, є передусім ворогом любові та єдності, і через це є ворогом подружжя, котре для цього світу є якраз знаком цієї любові та єдності. Противник Бога і людини використовує багато засобів для знищення подружжя: фінансова скрута, неприхильність із боку суспільних інституцій, підтримка загального менталітету короткочасності подружжя, страх перед прийняттям обов’язків, що тягне за собою життя без шлюбу, без Таїнства і навіть без реєстрації, а також – начебто новітній і модерний погляд на співжиття двох осіб, який стверджує, що подружжя – це не обов’язково зв’язок чоловіка й жінки. Бачимо, як диявол хоче знищити природу людини, сягаючи її фундаменту.

Отже, одним із наріжних каменів існування людства є інститут подружжя. Припадаючи до вифлеємських ясел, принесімо молитву: “Спаси нас, Сине Божий, що родився від Діви.” Нехай Христос, Який став дитиною та захотів жити у назаретській сімї, вихований подружжям Йосипа і Марії, збереже всі подружжя для добра людства і Церкви.

З нагоди Різдвяних свят бажаємо Вам, дорогі браття і сестри у Христі, радості, тепла і злагоди. Щиро бажаємо всім подружжям, щоб між ними, як у назаретській родині, був присутній Христос. Нашій багатостраждальній Україні бажаємо закінчення війни. Нехай в ній настане так довгоочікуваний мир.

 

 

 

 

 

 

                     Христос раждається! Славіте Єго!


                                       Ваші у Христі

 

                                        владика Мілан,                         владика Ніл,  

                                єпископ Мукачівський                   помічний єпископ