2018-04-17ВІЗИТ

Візит Його еміненції Райнера Марії кардинала Вьолькі до Мукачівської греко-католицької єпархії 4 – 7 квітня 2018 року

 

З 4 по 7 квітня Мукачівську греко-католицьку єпархію на Закарпатті з братерським візитом відвідав Його Еміненція Райнер Марія Кардинал Вьолькі. Рівно 10 років тому до нас приїжджав його великий попередник - світлої пам’яті кардинал Майснер. Як знак солідарності і дружби кардинал Вьолькі вручив владиці Мілану одну із особистих чаш Кардинала Майснера із його кардинальським гербом.

4 квітня поважний гість відвідав єпископську резиденцію та познайомився із працівниками курії. Парох Ужгородського катедрального собору митрофорний протоєрей Іван Тидір привітав кардинала перед входом до катедри. У своєму короткому слові до вірників, які зібралися на Літургію напередосвячених Дарів, кардинал Вьолькі сказав: “Хоч ми і носимо різний літургійний одяг і молимося на різних мовах, однак ми всі належимо до єдиної Вселенської Католицької Церкви. І сьогодні я як ваш брат приїхав особисто побачити ваші проблеми, ваші труднощі і хочу вас підтримати у цей нелегкий для вашої країни і краю час”. Ввечері відбулася спільна вечеря із проводом та семінаристами Ужгородської богословської академії імені Блаженного Теодора (Ромжі). Після вечері — ціква зустріч і розмова з семінаристами, зокрема йшлося про актуальну церковну ситуацію в Німеччині та сучасні виклики перед усією Католицькою Церквою.

5 квітня, у Великий четвер, кардинал Вьолькі взяв участь в Архієрейській Божественній Літургії з освяченням мира та чином вмиванням ніг в Ужгородському катедральному соборі. Він був глибоко зворушений красою Богослужіння в східній традиції. Оскільки для кардинала це була перша Літургія у візантійському обряді, владика Мілан подарував йому від імені духовенства прекрасну митру з вишитими візантійськими іконами Ісуса Христа та Богородиці. Після Літургії кардинал Вьолькі провів неформальну зустріч-розмову з духовенством і монашестовом єпархії. Того ж дня він відвідав молодіжний духовний центр у с. Анталовці та братів францисканців і капуцинів в Ужгороді.

6 квітня, у Велику п’ятницю, кардинал завітав до єпархіального Карітасу, ознайомився з великим полем праці Карітасу, порозмовляв із переселенцями зі Східної України та із сім’ями загиблих солдатів із Закарпаття. Після обіду взяв участь у Великій вечірні з виставленням Плащаниці в Ужгородському катедральному соборі, де наприкінці виголосив гомілію. На вечірні, окрім єпископа ординарія Мілана (Шашіка) та кардинала Вьолькі, співслужили єпископ ординарій Мукачівської римсько-католицької дієцезії Антал Майнек та єпископ-помічник Ніл (Лущак).

7 квітня кардинал Вьолькі взяв участь у святковій Архієрейській Божественній Літургії з нагоди свята Благовіщення у Благовіщенському храмі в Ужгороді. У своєму короткому слові він подякував всім вірникам за “свідчення віри і вашу гостинність. Протягом цих днів я дуже багато навчився від вас. І про цей досвід буду розповідати в Німеччині та особливо в моїй єпархії в Кельні. Від щирого серця бажаю всім вам і вашим родинам благословенної і радісної Пасхи”.

о. Михаїл Фетько