2018-06-18НОВИНИ

Преосвященний владика Ніл взяв участь у зустрічі Східних католицьких єпископів Європи, яку організувала Рада Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ)

 

Ділитися скарбом християнського Сходу

21° Зустріч східних католицьких єпископів Європи

Лунґро, Італія 14-17 червня 2018

 

Сьогодні пополудні, о 17.00 год., урочистим служінням Вечірньої в катедрі св. Миколая з Мир в Лунґро, відкривається Щорічна зустріч східних католицьких єпископів Європи. Разом з місцевою спільнотою, в інавгураційній сесії, яка почнеться після Вечірні, візьмуть участь понад п’ятдесят східних католицьких єпископів. В програмі Сесії передбачено виступи Кард. Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації для Східних Церков, Кард. Анджело Баняско, Президента Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ), і Його Високопреосвященства Еміля Поля Черріга, Апостольського Нунція в Італії. 

 

Цьогорічна зустріч відбувається в Лунґро (Італія) на запрошення Його Преосвященства Донато Оліверіо, Правлячого Єпископа Єпархії Лунґро для італо-албанців континентальної Італії. 

«Чим більше наші Східні Католицькі Церкви будуть самими собою, тим більш переконливим буде наше свідчення. Чим більш ясною буде наша приналежність до християнського Сходу, тим більш плідною та ціннішою буде наша компліментарність відносно західної традиції і тим більш присутнім буде скарб християнського Сходу в серці Церкви». Саме такі виклики «в дусі Другого Ватиканського Собору та у згоді з Кодексом канонів Східних Церков», сформулював Преосв. вл. Донато Оліверіо, пояснюючи цілі Зустрічі, яка розпочинається пополудні в Лунґро. 

 

«Ця Зустріч, в ході підготовки до першого Сторіччя Єпархії (13 лютого 2019), являється подією безсумнівної ваги, тому що тут зберуться разом усі предстоятелі Східних Католицьких Церков, присутніх в Європі, щоб що раз краще розуміти те, що Вселенська Церква очікує від східних християн у повному сопричасті з Апостольським Престолом».  Для владики Оліверіо «ці зустрічі збагачують усіх нас і зміцнюють нас як Східні Католицькі Церкви, а саме – в тому, щоб визначити що раз краще наш специфічний внесок, нашу ідентичність в екуменічному контексті, в надії, що це спричиниться до подолання непорозумінь та напружень». За словами Єпарха Лунґро «ясніша свідомість і виразніша компліментарність нашої церковної ідентичності можуть запевнити краще розуміння цінного «місця» східних католиків в екуменічному контексті». 

 

Відтак робочі засідання продовжаться 15-16 червня доповідями про постать Єпископа, зокрема в контексті деяких аспектів нового подружнього процесу; про Літургію, - її віднову у вірності власній ідентичності Східних Католицьких Церков і у здатності відновлювати життя людини.Серед інших тем, взятих до уваги, будуть характерні риси ідентичності Східної Католицької Церкви; міжєпархіяльне партикулярне право і внесок Італо-Албанської Церкви до екуменічного процесу.

 

 

----------------

 

В лоні Католицької Церкви існують Помісні Церкви, які називають також Церквами свого права, або Обрядами, що перебувають у повному сопричасті з Римською Церквою, але які відрізняються від латинської Католицької Церкви різними формами літургійного культу і народної побожності, сакраментальною дисципліною (уділюванням Святих Таїнств) та канонічною дисципліною (юридичними приписами), термінологією та богословськими традиціями.

 

Список Церков свого права, які беруть участь у Зустрічі

 

Перша зустріч відбулася 1997 року в Єпархії Гайдудорог (Угорщина) за підтримки та сприяння Кардинала Ахіле Сільвестріні, тодішнього Префекта Конгрегації для Східних Церков, який бажав створити простір, в якому Єпископи цих Церков, які були особливо зранені атеїстичним режимом, «віднаходили з що раз більшою ясністю свою роль в сьогоднішній Європі і втішалися любов’ю та пошаною за їхню історію вірності Церкві та Папі, яку вони оплатили високою ціною» (З Вступного слова Кардинала Ахіле Сільвестріні для публікації Актів першої Зустрічі). Починаючи від 2009 року ці Зустрічі відбуваються під патронатом ССЕЕ.

 

Секретаріат Синоду УГКЦ