2008-03-30СВЯТА ЗЕМЛЯ

У Святій Землі єпископи говорили про нову євангелізацію Європи

З 24 по 29 березня владика Мілан перебував у паломництві на Святій Землі, де відбулася зустріч, присвячена проблемі нової євангелізації Європи. На захід з’їхалися 9 кардиналів, 1 патріарх, 20 архієпископів та 120 єпископів з різних країн старого континенту.

У понеділок, 24 березня, учасники зустрічі відвідали Назарет, базиліку Благовіщення, побудовану над місцем, де відбулося Благовіщення Пресвятої Діви Марії, а також церкву над домом святого Йосифа. Відслужили Службу Божу в Кані Галилейській, де Ісус зробив перше чудо.

У вівторок, 25 березня, присутні архієреї відслужили Літургію в церкві Домус Галилеї, яку очолив кардинал Філіппо Барбарін з Ліону (Франція).

В середу вранці, 26 березня, владики молилися спільну Утреню на місці помноження хліба і риби, що називається Табга, де зараз знаходиться прекрасна церква і монастир бенедиктинців. Утреню очолив кардинал Йоахім Пол Майснер з Кельну (Німеччина). Пізніше відбулася Архієрейська Служба Божа всіх владик на місці Примату святого Петра біля Тиверіядського озера, де Ісус після свого Воскресіння сазав апостолу Петрові: „Паси мої вівці!” (Ін 21.1-19). Святу Літургію очолив кардинал Станіслав Джівіш, архієпископ Кракова (Польща), котрий був особистим секретарем Святішого Отця Івана Павла ІІ.

У четвер, 27 березня, всі владики відвідали Єрусалим, базиліку на місці Голгофи, Гробу Господнього та Воскресіння. Ввечері з дозволу ізраїльського міністерства відслужили соборну Службу Божу у Вечернику на місці Тайної Вечері Господа Ісуса Христа з апостолами, де Ісус встановив Євхаристію і заснував Тайну священства. Святу Літургію очолив кардинал Кристоф Шенборн, архієпископ Відню (Австрія).

У п’ятницю, 28 березня, Службу Божу в церкві Домус Галилеї очолив кардинал Рол Кордес із Ватикану, голова Папської ради „Cor Unum”.

Уся кількаденна зустріч єпископів проходила у дусі пізнавання проблем сучасної Європи – секуляризації та дехристиянізації, а також обговорення питання проведення нової євангелізації Європейського континенту.

Комплекс будівель Домус Галилеї побудований на горі, де Ісус виголосив „блаженства” (Мт 5.3-12).  Тут у 2000-у ювілейному році відправляв Архієрейську Службу Божу Святіший Отець Іван Павло ІІ для більш ніж 150 тисяч паломників, переважно молоді. Святіший Отець тоді також освятив першу частину будівлі, яку побудували неокатехуменальні спільноти з усього світу. Зараз будинок приймає паломників, які відвідують місця Святої Землі.