2018-09-03ПОДІЇ, НОВИНИ, ПАЛОМНИЦТВА, ПОДОРОЖІ

“Твоє обличчя, Господи, я шукаю”

Постать блаженного владики-мученика Теодора Ромжі щороку надихає молодь Закарпаття пройти близько 70 кілометрів, долаючи труднощі дороги та погоди, щоб дати свідоцтво віри та показати, що його смерть не була марною, а дала рясні плоди.

Темою цьогорічної прощі стали слова псалма “Твоє обличчя, Господи, я шукаю”. Молодь ішла цю дорогу також для того щоб розпізнавати своє покликання, через спільні молитви та спілкування. Шукаючи обличчя Господа в цьому паломницві кожен учасник мав можливість взяти певний намір за який хотів пожертвувати увесь пройдений шлях. Усі намірення були записані і під час кожної вервиці, які паломники молилися, священики зачитували їх.

Після реєстрації учасників на території Вознесенського собору м.Хуст та благословення помічного владики Ніла, молодь вирушила в напрямку смт.Вишково. Протягом усієї дороги паломників супроводжували поліція та швидка допомога, а організатори потурбувались, щоб паломникам вистачало води, яку роздавали на кожні 3-4 години.

Першою зупинкою на шляху до Вишкова стало село Велятино, де прихожани частували молодь обідом. Під час цілої дороги кожен охочий мав можливість приступити до Таїнства Покаяння. Також на декількох відрізках шляху відбувалися катихези-конференції, в яких духовні отці розповідали про життя Блаженного Теодора. 

Прибувши до Вишкова паломники мали можливість взяти участь у приміційній Божественній Літургії всіх новоієреїв, висвячених цього року. Пізніше відбувся євангелізаційний вечір, та молитовне чування, під час якого молодь просила від Ісуса світла, щоб Він освітив їхнє життя. 

По завершенні чувань, парафіяни Вишкова та довколишніх сіл прийняли всіх подорожуючих в свої доми, даючи їм можливість відпочити після довгого шляху.

Другий день паломництва розпочався з молитви. Колона з понад 450 паломників вирушила в напрямку м. Тячів із зупинкою в смт.Буштино, де в храмі молодь на чолі з єпископами помолилися акафіст до Блаженного Теодора Ромжі, після якого на подвір'ї храму парафіяни пригощали молодь їжею. Молодь, ділячися враженнями, відзначала, що цей найкоротший відрізок шляху дався всім найлегше, і прибувши до Тячева, вони хотіли продовжувати прощу далі. Завдяки старанню священиків, у Тячеві на паломників чекав приємний сюрприз — концерт за участю призерів фестивалю духовної пісні, та інших молодіжних організацій єпархії. Слід зазначити, що спів є важливим елементом прощі, бо в такий спосіб молодь мала можливість прославляти Бога, свідчачи про свою віру. По завершенні концерту відбулася Архієрейська Божественна Літургія, після якої сім'ї Тячева та сусідніх сіл прийняли паломніків у свої домівки.

Третій день ходи почався з Тересви і просувався в напрямку до Великого Бичкова через села Діброва — Нижнє Водяне — Середнє Водяне — Верхнє Водяне. Протягом усіх днів до ходи долучалися все нові і нові учасники, тому з Тересви вирушало вже понад 500 паломників. У селі Нижнє Водяне румунського деканату молодь мала можливість зупинитися для відпочинку та молитви біля старовинного дерев'яного храму. Опісля, в Середньому Водяному всі молилися акафіст в церкві, а на території сільської школи паломники мали обід та цікаву гру, приготовану молоддю з смт.Дубове, що було дуже доречно у спекотний день. У Великому Бичкову паломники мали акафіст та Архієрейську Божественну Літургію. Пізніше було розселення по сім'ях. 

У неділю все розпочалося з утрені та Архієрейської Божественної Літургії. Після була можливість відвідати будинок-музей, де народився і ріс Теодор Ромжа. 

Ідучи слідами Блаженного Теодора, кожен відчув, що має в небі заступника, котрий молився разом з нами протягом цілого шляху, вимолюючи від Господа розпізнання покликань та утвердження у вірі всіх учасників. 

Цим і закінчилася цьогорічна проща. Щасливі та духовно збагачені паломники роз'їжджалися по домівках. Маємо надію, що те світло, яке вони просили ще на молитовних чуваннях у Вишкові освітить не тільки їх життя, а і життя всіх оточуючих.

 

о.Павло Сосницький