2018-11-02ПОДІЇ, НОВИНИ, ПЕРСОНА, ЖАЛЬ

Управління Мукачівської греко-католицької єпархії висловлює свій жаль з приводу смерті о.Роберта Тафта (Robert Francis Taft S.J.)

 

2 листопада 2018 року упокоївся в Господі великий науковець і всесвітньо відомий літургіст – архімандрит Роберт Тафт. З-під його пера вийшло понад 800 публікацій у сфері літургіки, особливо щодо різних східних обрядів, а найбільше – візантійського обряду. Книги отця Тафта були перекладені на різні мови світу, в тому числі деякі його книги були видані й на українській мові. Він 30 років був професором літургіки у Римі, в Папському Східному Інституті. Багато студентів-семінаристів, в тому числі й з Мукачівської греко-католицької єпархії, мали змогу поглиблювати свої знання, слухаючи його завжди цікаві та відверті лекції. Ті, які знали отця Роберта, з приємністю згадують його світлу постать – справжню легенду.
Управління Мукачівської греко-католицької єпархії та колишні студенти отця Роберта Тафта висловлюють своє співчуття всім, хто його знав. Вічная йому пам'ять!

 

 

 
Коротка біографічна довідка.
Роберт Френсіс Тафт ТІ (англ. Robert Francis Taft S.J.) народився 9 січня 1932 року в багатій американській сім'ї, з якої вийшли кілька відомих американських політиків, а серед них президент США Вільям Говард Тафт. 14 серпня 1949 року вступив до новіціату Товариства Ісуса. Початкову духовну і академічну освіту здобув у Бостонському коледжі. У період т. зв. магістерки або регенства (після філософії), впродовж трьох років був викладачем у єзуїтському коледжі в Багдаді. У 1959 році Тафт повернувся до США і продовжив навчання у Фордхемському університеті, де отримав ступінь магістра з російської мови. Висвячений на священика у візантійському обряді 7 червня 1963 року. Продовжив навчання в Папському Східному Інституті в Римі. Під керівництвом відомого єзуїта-літургіста Хуана Матеоса написав докторську дисертацію про Великий вхід під час Божественної літургії (захист 1970).
Професор Папського Східного Інституту в 1975-2002 роках (до 2005 року проводив семінари), у 1995-2001 — його віце-ректор. З 1972 по 1976 рік був директором спеціалізованого журналу «Orientalia Christian Periodica», в 1987-2004 роках — редактором збірки «Orientalia Christiana Analecta». Консультор ватиканських дикастерій і Конгрегації Східних Церков, засновник «Societas Orientalium Liturgiarum».
У 1998 році митрополит Філадельфійський від імені Глави УГКЦ надав о. Тафтові титул митрофорного архимандрита. У 2002 році подав у відставку з посади професора, а в 2011 році переїхав у єзуїтський пансіон в США, проте продовжує працювати над новими книгами.
Голова Ради старійшин центру Візантійських студій «Дамбартон Оукс», член-кореспондент Британської Академії наук, член багатьох наукових товариств та лауреат численних нагород, почесний доктор Українського Католицького Університету (2017).