2019-01-15ПОДІЇ, НОВИНИ, ПЕРСОНА

Папа привітав Кіко Аргуельйо з 80-річчям

«Бог нехай винагородить тобі за все добро, яке ти зробив для Церкви», — пише Папа Франциск в персональному вітальному посланні ініціатору Неокатехуменальної Дороги, якому виповнилося 80 років, і який відзначив день народження Службою Божою і обідом зі своїми найближчими. 

«Дорогий брате, не хочу, аби це день проминув без того, щоб я надіслав тобі кілька рядків близькості та братерської вдячності за твої 80 років життя. Дякую Богові, Який тебе обрав, і дякую тобі за твою вірність. Нехай же Господь винагородить тебе за все те добро, яке ти робиш для Церкви. Я близький до тебе, я молюсь за тебе і тобі товаришую. З Днем народження! Я сподіваюсь, що брати з Дороги приготували тобі торт з 80 свічками. І дуже прошу: не забудь молитися за мене. Нехай Ісус благословить тебе, а Пресвята Діва нехай опікується тобою. Твій брат, який любить тебе і захоплюється тобою, Франциск». 

Такого листа надіслав Папа Франциск до Кіко Аргуельйо, ініціатора Неокатехуменальної Дороги з нагоди його 80-річчя.   

 

Подяка Кіко Папі 

 

Кіко, який «з великим ентузіазмом» прийняв жест Понтифіка, подякував Папі за слова, якими він звернувся до нього у вівторок зранку на завершення Служби Божої в Домі святої Марти. Папа подякував Кіко за «апостольську ревність, з якою він діє в Церкві». В записці, яку написав Кіко разом з отцем Маріо Пецці і Марією Асунсіон Ромеро, з міжнародними співвідповідальними за Дорогу, він висловив подяку Папі і «свою близькість, запевняючи про молитву за його Петрове служіння».   

 

Зустріч на Тор Вергата за 50 років Неокатехуменальної Дороги 

 

Остання зустріч Папи Франциска з Кіко Аргуельйо відбулося 5 травня 2018 року, коли Неокатехуменальна Дорога відзначала на пагорбах Тор Вергата 50 років з моменту народження перших спільнот у Римі. З цієї нагоди Папа, говорячи про силу проголошення Євангелія Неокатехуменальною Дорогою, у свої промові сказав: «Не рахуються тут аргументи, які переконують, а життя, яке притягує; не здатність нав’язувати свою думку, а відвага служити. І у ваше ДНК вписане покликання проголошувати Євангеліє, живучи у родинах, за прикладом Святої Родини: в покорі, простоті і прославленні. Несіть цю родинну атмосферу у численні місця, де царює спустошення і які позбавлені теплих почуттів».   

 

Церковна дійсність, присутня у 134 країнах світу 

 

Неокатехуменальна Дорога — це шлях християнського втаємничення, який присутній на сьогодні в 134 країнах на п’яти континентах у тисячах спільнотах і який народився в 1960-х роках XX століття серед жителів бараків в Паломерас Альтас, на периферії Мадрида. 

 

Інтерв’ю з Кіко 

 

— Для мене це було несподівано. Папа був дуже добрий до мене і того, що він сказав, я не заслуговую. 

 

— За що ти хотів би подякувати Господу за ці 80 років твого життя? 

—За Його доброту. Він був до мене дуже добрий, і я собі не можу пояснити, як так, що Він був такий добрий для мене… 

 

—Впродовж цих 80 років, чим є для тебе присутність Кармен Ернандес, яка почала з тобою пригоду Неокатехуменальної Дороги? 

 

—Вона мала основоположну роль. Дороги не існувало би без Кармен. Вона була сміливою жінкою, неповторною, сильною особистістю. Її дуже любив святий Йоан Павло II. Вона була при мені роками, роками і роками. І було помітно те, що завдавало їй страждання. ЇЇ записи стали несподіванкою, тому що вийшла на яв любов, яку вона відчувала до Христа, і як вона віддала усе заради любові до Церкви і до Христа.

 

 

 

За матеріалами CREDO