2008-04-15ПОДІЯ

Греко-католики змушені молитися у римо-католицькому костелі

У неділю, 13 квітня, у селі Вишково Хустського деканату відбулася Архієрейська Служба Божа. Владика Мілан відслужив Святу Літургію в римо-католицькому костелі, оскільки, незважаючи на рішення суду, греко-католики не можуть молитися у своїй старовинній церкві: її досі займає православна громада.

Владика Мілан подякував римо-католицьким братам, котрі дозволяють греко-католикам у неділі та свята відправляти Богослужіння в своєму храмі. У проповіді ж владика закликав вірників до особистого навернення, взаємного прощення, а також говорив про потребу примирення навіть з тими, хто виявляє вороже ставлення.

Історична довідка:

Ділянку для церкви і парохії виділив 3 вересня 1751 року вікарій марамороський Л. Бачинський. Згідно з протоколом єпископської візитації за 1801 рік, у Вишкові була стара дерев’яна церква з трьома дзвонами, що розпадалася. Тоді ж вирішили будувати нову кам’яну церкву, яка стоїть у селі дотепер. За шематизмом Мукачівської єпархії 1915 року, греко-католицьку церкву споруджували з 1831 до 1863 року.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.