2007-12-16ВІЗИТ

Минає ювілейний рік Слуги Божого Олександра Хіри. Наступний – теж ювілейний

У суботу, 15 грудня, владика Мілан побував у селі Вільхівцях Тячівського деканату. Візит відбувся у рамках завершення ювілейного року – відзначення 110-ліття з дня народження єпископа Олександра Хіри. На Архієрейській Службі Божій з владикою співслужили багато священиків. Відбулося єрейське свячення отця-диякона Віталія Ребара. Наприкінці Богослужіння освячено перший камінь під нову фару, яку будуватимуть навесні поблизу церкви.

Владика Мілан розповідав про безстрашне життя Слуги Божого Олександра, говорячи, що у ньому діяв Дух Святий. Адже, коли він повернувся з заслання із сибірських таборів 1956 року, не побоявся активно діяти. 7 листопада того ж року одразу висвятив трьох священиків. Підпільно займався душпастирською роботою. А на Різдво відправляв Службу у рідному селі. Туди вороги Церкви покликали міліцію. Його знову заарештували і 17 січня вислали з території України. Врешті єпископ Хіра опиняється у Караганді. Пізніше звідти він один раз на рік приїжджав на Закарпаття під приводом лікування, щоб виконувати свою архієрейську діяльність, насамперед, таємно висвячувати священиків.

Владика Мілан наголосив, що наступний рік є також ювілейним, бо виповнюється 25 років з дня смерті Слуги Божого Олександра в карагандинському засланні внаслідок хвороби легенів, одержаної ним ще в таборах. Свідоцтво про його святість дають не тільки римо- та греко-католицькі священики, як наприклад владика Йозеф Верт, який вважає себе учнем Олександра Хіри. Так один православний священик з Караганди на похороні сказав: „Знаю і я, бачив, що отець Олександр був святою людиною і святим священиком. Якби ми всі були такими, як він, тоді на землі всюди панував би мир, злагода і любов”.

Вл. інф.