2008-01-08ІНІЦІАТИВА

Тиждень християни всього світу молитимуться за єдність

Символіка цього свята дуже яскрава: у цей день по дорозі до Дамаску один із найсуворіших переслідувачів учнів Христа – Савло – побачив самого Христа й почув Його голос. Завдяки цьому сталося чудесне навернення цієї людини, яка згодом стала Апостолом Народів, найбільш відданою Євангелії й засновником великої кількості християнських спільнот, в яких Христос – центр усього. Апостол намагався навчити усіх майбутніх християн, що коли будемо ближче до Христа, будемо ближче один до одного. Христос, що є любов – це серце і фундамент єдиної Церкви. Це головна ідея, яка повинна спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення: свідчення єдності, свідчення взаємоповаги, свідчення співпраці. Тому у наші дні Тиждень молитов за єдність християн відзначається вже в усьому світі.

Важливим елементом є те, що під час цього Тижня молитов за єдність християн у всьому світі разом молитимуться католики, православні, протестанти та інші християнські спільноти, щоб за допомогою сили Святого Духа прикласти всі свої зусилля задля того, щоб третє тисячоліття стало добою возз’єднання розколеного тіла Христового.

Темою цьогорічного тижня молитов є гасло “Моліться безупинно” (1 Сл 5,17). В нашому кафедральному соборі цій ініціативі будуть присвячені вечірні Літургії о 17.30 від 18 до 25 січня, на які сердечно запрошуємо всіх наших парафіян.