2007-12-08ПОДІЯ

Висвячено єрея

8 грудня, на празник святого Климента Папи Римського, у храмі Перенесення мощей блаженного священномученика Теодора у дворі Ужгородської семінарії вранці відбулася святкова Архієрейська Служба Божа. Під час цієї Літургії владика Мілан уділив єрейські свячення отцю-диякону Василю Реміцькому, випускникові УжДА.
Під час проповіді владика Мілан розповів про трьох єпископів Риму, котрі у різні часи відвідали терени сучасної України. Першим з них був святий Климентій, празник якого відзначався того дня. Він закінчив своє життя мученицьки у 99 році в Корсуні, куди його заслали. На засланні він проповідував Христа, багато людей навернув у віру Христову, за що й загинув у водах Чорного моря. Другий – святий Мартин, єпископ Риму, якого теж заслали до Криму, і він загинув там мученицьки у 6 столітті. А третім став Папа Іван Павло ІІ, вісник любові, котрий у 2001 році відвідав незалежну Українську Державу. Кожен із них у свій спосіб утверджував братів у вірі.
Але сьогодні, як і протягом усіх віків, у формуванні тої спільноти любові – Христової Церкви – беруть участь не лише папи і єпископи, а й священники та миряни. Кожен несе відповідальність на своєму місці. Усі християни є світлом цього світу, так говорилося у Євангелії того дня. Владика Мілан побажав нововисвяченому єреєві Василеві та його родині бути тим світлом для оточуючих і просвічувати для інших своїм праведним християнським життям дорогу до Ісуса Христа.
Отець Василь Реміцький відправить свою першу Службу Божу у рідному селі Онок Виноградівського деканату, а вже через тиждень почне своє пастирське служіння у Сваляві.

Вл. інф.