2008-07-08ОСВЯЧЕННЯ

7 липня було освячено нову церкву в селі Колочава-Лази Міжгірського деканату

Після освячення нового престолу і храму відбулася Архієрейська Служба Божа, на якій з владикою Міланом співслужили 10 священиків. Велика кількість вірників, що були присутні, тішилися, що мають нову церкву, яка, як і попередня, освячена на честь Різдва св. Івана Хрестителя. До цього часу греко-католики цього села молилися в тимчасовій дерев’яній капличці, бо стара греко-католицька церква, збудована 1911 року, знаходиться у користуванні православної громади.

Історична довідка:

Дерев’яну церкву на 300 вірників у доброму стані згадують у 1801 році. У шематизмі Мукачівської греко-католицької єпархії за 1915 рік йдеться про церкву в Колочаві-Лазах, збудовану в 1779 році.
Теперішня церква, що раніше була присвячена Різдву Пресвятої Богородиці, подібна до інших мурованих базилічних храмів. Збудували її майстри Лугош та Місяйло, а помічниками були Іванишин, ще один Лугош та Шкрюба.

Кошти зібрали серед селян і почали будівництво в 1901 році. Церкву посвятив 20 серпня 1911 року вікарій Михайло Балог і тоді вона характеризувалася як одна з найгарніших і за  архітектурою, і за внутрішнім оздобленням. Іконостас виготовили в Будапешті.

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.