2008-07-14НОВИНА

Греко-католики молитимуться у церкві, а не на фарі

13 липня на празник Собору святих апостолів владика Мілан освятив храм для вірників-румунів селища Солотвино. Хоча церква ще потребує завершення і оздоблення, але місцеві греко-католики зможуть вже молитися в ній, а не на фарі, як це було до цього часу. Стара греко-католицька церква зараз належить православним.

Історична довідка:

У 1751 році згадують дерев’яну церкву св. Дмитрія з вежею та двома дзвонами, з усіма образами. У 1801 році згадують нову дерев’яну церкву, поставлену 1784 року, коли згоріла попередня.

Мурована греко-католицька базиліка датується 1895 роком. До її створення і прикрашення доклав багато зусиль єпископ Великоварадинський Михайло Павел, про що написано над входом до храму. Єпископ М. Павел був похований у церкві перед іконостасом, на місце поховання вказує мармурова плита з румунським текстом, що перелічує всі заслуги єпископа. Портрет владики встановлено на північній стіні нави, а на південній стіні грамота в рамці повідомляє, що за пароха Івана Марини 1935 року група вірників замовила 12 образів зі сценами Хресного шляху.

У 1936 році бляхар Войтех Шобані перекрив церкву бляхою. Наву прикрашає чудовий іконостас 1895 року з розчищеними іконами доброго малювання. Дзвони для церкви купив у 1930-х роках за власні кошти Юрій Попович.

Солотвинський парох Іван Марина був засуджений 1949 року на 25 років каторги. Повернувся додому 1956 року.  

За матеріалами з енциклопедії Михайла Сирохмана «Церкви України. Закарпаття». – Львів: Видавництво «Мс», 2000.