2008-08-04ПРОЩА

Святоіллівська проща в Бороняві Хустського району в монастирі отців-василіан

1-2 серпня 2008 року відбулася традиційна проща до Боронявського монастиря. Ця проща одна з найчисельніших на території Мукачівської греко-католицької єпархії, її вже втретє організували Великобичківська та Тячівська парафії. Цього року в ній взяло участь понад 7 тисяч паломників з усіх куточків Закарпаття.

Духовна програма розпочиналася Хресною дорогою, що її проводив о. Василь з Крехівського монастиря отців-василіан. Духовні розважання були спрямовані на приготування до святої Сповіді. З великим зацікавленням ці розважання сприйняло понад тисяча прочан, що позитивно відчули, і всі священики, які вислуговували Таїнство Cвятої Сповіді. Вервицю та Вечірню провадили семінаристи отців-василіан.

Ввечері відбулася Свята Літургія, яку відправив о. Мелетій з Імстичівського монастиря отців-василіан у співслужінні з багатьма священиками Мукачівської греко-католицької єпархії. Мелодії Мукачівського Простопінія звучали під проводом вірників та молоді Тячівського деканату. На відкритому Престолі молодь з М. Березного виступила з концертом молодіжних пісень. Цей концерт створив радісну духовну атмосферу, яка захопила молодь, що брала участь у прощі. Одночасно в підвальній церкві священики Тячівського деканату разом з паломниками проводили нічні чування.

Вранці наступного дня відбулася ранкова Літургія, опісля Утреня і потім було винесення Боронявської чудотворної ікони Божої Матері для загального вшанування. Прозвучав Молебен до Пресвятої Діви. Святкову Літургію очолив о. ректор семінарії отців-василіан з Брюховичів, який виголосив проповідь. Святковий настрій підняв чудесний спів хору Святотроїцької парафії м. Ужгорода, який прибув із о. ставрофорним ієреєм Юрієм Довганинцем. До частин Служби Божої, які співалися за Мукачівським Простопінієм, приєднувалися тисячі прочан і традиційним співом звучало ціле молитовне поле.

Цьогорічна проща закінчилася уділенням повного відпусту, обходом монастирської церкви і Мированням, підчас якого звучали традиційні пісні в честь Пресвятої Діви Марії. Багато прочан виразили свою думку, що це є одна з кращих прощ, які відбуваються в Боронявському монастирі.

О.  декан Петро Креніцкі, учасник прощі