2008-09-01ПРАЗНИК

Успенський відпуст у Мукачеві

28 серпня на празник Успіння Пресвятої Богородиці у Мукачеві в Успенському соборі відбулася велелюдна проща. Багато паломників провели у чуванннях всю ніч.

Програма цієї прощі була вельми насиченою і розпочалася напередодні ввечері: спочатку відбулася вечірня, загальний парастас, Літургія, потім – молебен до Пресвятої Богородиці, Акафіст до Успення Діви Марії, рожанець, обхід церкви з іконою Божої Матері та благословіння нею. До самого ранку паломники мали змогу приступити до ікони для поцілунку.

Наступного дня вже о 7.00 відбулася Свята Літургія, після неї – святкова утреня. Архієрейську Службу Божу владика Мілан Шашік провів у співслужінні з владикою Міланом Хаутуром, єпархом Кошицьким. Разом з ними проводили Богослужіння 40 священиків, і понад 10 священиків безупинно сповідали вірників. Боже слово виголосив владика Мілан (Хаутур).

Під час Літургії владика Мілан Шашік висвятив у єреї диякона Сергія Хазина, випускника Ужгородської духовної академії, а владика Мілан Хаутур – архідиякона Мар’яна Медвідя.

Багатотисячне паломництво завершилося обходом церкви, многолітствієм, мируванням і вечірньою.

Вл. інф.

Фотографії з події