2008-08-30РІЧНИЦЯ

Вшановуючи пам’ять владики Петра Ороса

27 серпня у селі Білки Іршавського деканату після багатьох паломництв закарпатських вірників з різних деканатів єпархії, що відбулися протягом місяця з нагоди вшанування 55-річчя з дня мученицької смерті владики Петра Ороса, відбулася багатолюдна Архієрейська Служба Божа. З владикою Міланом співслужили понад два десятки священиків.

У совоїй проповіді владика Мілан згадав той факт, що владика Петро чотири з половиною роки мусив дивитися на закриту церкву в Білках, у якій з весни 1949 року вже не міг відправляти Служби Божі. Але він продовжував невтомно служити вірникам як цього села так і навколишніх сіл: служив підпільно Літургії, сповідав, причащав, хрестив дітей, вінчав і ховав. І тою великою силою в часи переслідування для нього безумовно була любов до Ісуса Христа, до Євхаристії, Церкви і почитання Діви Марії. Останню Службу владика Петро відслужив у Великих Ком’ятах і мав велику ласку перед мученицькою смертю прийняти святу Євхаристію, яку він ніс із собою.

Після Архієрейської Служби Божої було освячено відновлену старовинну каплицю поблизу Успенської церкви, в якій знаходиться могила владики Петра.

Вл. інф.