2008-08-27ПРОЩА

Хто кладе своє життя за ради Бога, той зберігає його на віки вічні

Безумовним доказом цього є історія життя слуги Божого владики Петра Ороса. 55 років минуло з дня жорстокого вбивства непохитного у боротьбі за католицьку церкву архієрея, а пам’ять про нього не те що не гасне, навпаки, палахкотить полум’яним вогнищем у серцях тисяч і тисяч людей, які з року в рік прибігають до мощей мученика зі своїми проханнями і подяками.

Так і 25 серпня вірники деканатів Ужгород-місто та Ужгород-район, об’єднані вогнем любові до владики Петра, здійснили паломництво до села Білки Іршавського району, щоб вшанувати пам’ять мученика. Спільною молитвою паломники прославляли Господа на місцях вбивства (поблизу села Заріччя) та захоронення владики (в місті Іршаві, на місці колишнього міліцейського гаража, де було закопане його тіло). На цих місцях була відслужена панахида став. прот. Михайлом Баником та став. прот. Іваном Тидіром, деканами деканатів Ужгород-місто, Ужгород-район.

Кульмінацією прощі стала урочиста Божественна Літургія у селі Білки, де владика Петро Орос провадив свою пастирську діяльність. Тут отець Павло Сабов розповів прочанам про те, як він свої дитячі роки провів з владикою під дахом однієї хати (адже втративши батьків, Петро виховувався у родині Сабова), про життя пароха Петра та парохії в Білках, про милосердя, великодушність і незламну віру слуги Божого.

Очевидці ділилися свідченнями про святе життя владики Петра, молодше покоління з захопленням відтворювало в уяві події минулих років, і всі разом в молитві благали Господа про прославу святого земляка.

Ольга Сівак