2008-08-14З МІСЦЯ ПОДІЇ

Понад 350 вірників та 13 священиків вирушили з Тячева до Заріччя, де був розстріляний владика Петро Орос

Мукачівська греко-католицька єпархія від 14 липня по 27 серпня 2008 року організовує по парафіях і деканатах паломництва в с.Білки Іршавського району з нагоди 55-ої річниці з дня мученицької смерті владики Петра Ороса. 12 серпня у прощі брали участь вірники Тячівського та Солотвинського деканатів.

Понад 350 вірників та 13 священиків з цих деканатів вирушили з Тячева до Заріччя, де був розстріляний владика Петро Орос. Прозвучало багато духовних пісень та молитов. Всі мали змогу ознайомитися з життям і мученицькою смертю Слуги Божого. У прощі брала участь вірниця Марія Іванівна Антал з Тячева, яка народилася в селі Білки і маленькою дитиною носила їжу до сховища владиці Петру. Вона поділилася гарними спогадами про Слугу Божого. Після цього вірники і священики біля хреста в Іршаві, де 39 років були приховані в гаражі мощі владики Петра, помолилися страсну вервицю з розважаннями,  пов’язаними з героїчним життям владики Петра.

Ввечері привітали паломників дзвони парафіяльної церкви в Білках, і всі разом проспівали вечірню, під час якої майже всі приступили до святої сповіді. З місцевим парохом отцем Віталієм Шелембою відсвяткували Святу Літургію, яка звучала українською, старослов’янською та румунською мовами. Слово Боже виголосив отець Петро Креніцкі, декан Тячівського деканату. Молитовний настрій і чудову атмосферу прощі підняв молодіжний хор з Тячева.

Після многолітствія отець Віталій Шелемба подякував всім паломникам і підкреслив велич особистості владики Петра Ороса та значення його жертви для Церкви сьогодення. Потім прозвучала панахида за прославу Слуги Божого владики Петра і за всіх наших померлих, під час якої вірники віддали шану мощам і отримали листівки з молитвою і життям владики.

Учасники паломництва з Тячева